تبدیل ویزای تحصیلی
به کاری کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کاری کانادا

یکی از مباحثی که امروزه بین دانشجویان بین‌المللی در کانادا پیش می‌آید این است که روند تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا چگونه انجام می‌شود. بر اساس قوانین مهاجرت و شهروندی کشور کانادا برای دوره‌های تحصیلی که کمتر از 6 ماه بوده نیازی به دریافت ویزا تحصیلی در این کشور نخواهید داشت و می‌توانید با ویزای توریستی این کار را انجام دهید.

این کشور قوانینی را برای دانشجویان خارجی تنظیم کرده که برای تبدیل کردن ویزای تحصیلی به کاری، باید تابع این قوانین شوند. این قوانین را PGWP نام گذاری کرده‌اند و افراد متقاضی با اخذ این موارد باید مدت 8 ماه در کشور کانادا تحصیل کنند. پس از دریافت مدرک تحصیلی و ارائه آن‌ها، می‌توانند برای دریافت مجوز کار کردن در این کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید.  تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

چگونه ویزای تحصیلی را به ویزای کاری کانادا تبدیل کنیم؟

پس از اتمام تحصیلات دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا اقدام کنند. دولت کشور کانادا سیاست‌های جدیدی را با توجه به شرایط کرونا ارائه داده است که دانشجویان می‌توانند ادامه تحصیلات خودشان را در خارج از کشور انجام دهند و پس از  آن واجد شرایط کاری خواهند شد. کشور کانادا دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کند و برای نگه داشتن آن‌ها به عنوان مهاجر، با درخواست ویزای تحصیلی آن‌ها موافقت خواهد کرد که این ویزا به مدت سه سال اعتبار دارد.

ویزای کاری یک ویزای آزاد بوده که این امکان را به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی می‌دهد تا بتوانند برای کارفرمایان کشور کانادا بدون نیاز به جاب آفر کار کنند. از عمده‌ترین مزیت ویزای کاری می‌توان به کسب تجربه کاری به صورت حرفه‌ای  توسط فارغ‌التحصیلان در کشور کانادا اشاره کرد. این رزومه کاری حرفه‌ای در زمان درخواست مهاجرت کانادا برای کسانی که ویزایی کاری دارند؛ بسیار مفید خواهد بود.

دولت کشور کانادا قوانینی به نام PGWP را تنظیم کرده که برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است. این قوانین به دانشجویان بین‌المللی این امکان را می‌دهد تا بعد از تحصیل خود در مؤسسات آموزشی یا کالج‌های کانادا، بتوانند تجربه کاری حرفه‌ای را تجربه کنند.

دانشجویان بین‌المللی برای دریافت ویزای کاری خود باید طبق قوانین PGWP کار خود را پیش ببرند. آن‌ها باید حداقل به طول 8 ماه در مؤسسات آموزشی کشور کانادا تحصیل کنند. پس از دریافت گواهی تحصیل یا مدرک تحصیلی آن‌ها می‌توانند برای دریافت مجوز کار اقدامات لازم را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد ویزای تحصیلی کانادا 

 

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا برای دانشجویان بین اللمی خارج از کشور کانادا

دانشجویانی که به صورت آنلاین تحصیلات خود را در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کانادا انجام می‌دهند می‌توانند پس از رسیدن به کانادا PGWP خود را دریافت کنند.

قبل از شیوع ویروس کرونا این قوانین وجود نداشت و در گذشته دانشجویان نمی‌توانستند پس از گذراندن کلاس‌های آنلاین، اخذ PGWP را انجام دهند. این قانون جدید که دولت کانادا آن را بنیان گذاری کرده است این امکان را به دانشجویان بین‌المللی داده تا بتوانند در خارج کشور به صورت آنلاین تحصیل کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند پس از گذراندن دوره‌های آموزشی آنلاین خود، برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا اقدامات لازم را انجام دهند.

دانشجویانی که DLI خود را به صورت آنلاین در پاییز سال 2020 شروع کرده‌اند حداقل 50 درصد دوره تحصیلی خود را در کانادا گذرانده‌اند. این افراد پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند PGWP  خود را دریافت کنند و برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

از مزیت‌های تحصیل به صورت آنلاین برای دانشجویان بین‌المللی که در خارج از کشور کانادا این دوره‌ها را می‌گذرانند هزینه‌های آن بود که بسیار کاهش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا 

 

اقامت در کانادا پس از تحصیل چگونه است؟

کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان بوده که هر ساله مقصد بسیاری از افراد در سر تا سر جهان برای مهاجرت است. بعضی از این متقاضیان دغدغه‌شان فرق می‌کند و برای اقامت تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا انجام می‌دهند.

روش تحصیلی برای مهاجرت به کانادا یکی از محبوب‌ترین‌ها بوده که علت این کار برای بالا بردن کیفیت رفاهی و آموزشی و دانشگاه‌های سطح بالای کانادا است. کشور کانادا برنامه‌هایی برای کسانی که تحصیل می‌کنند دارد که پس از فارغ‌التحصیلی آن‌ها می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند یا حتی اقامت دائم بگیرند.

دانشگاه‌های کانادا پس از فارغ‌التحصیلی مدرک Degree را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد. این مدرک مورد تایید کشور کانادا بوده و با استفاده از آن می‌توانید برای اخذ اقامت کاری پس از تحصیل اقدام کنید. شما پس از دریافت مدرک به مدت 6 ماه فرصت دارید تا ویزای کاری خود را درست کنید که به محض اتمام دوره تحصیلی دنبال کارهای خود بروید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

 • تاییدیه رسمی مدرک تحصیلی
 • جواز معتبر تحصیل
 • پاسپورت یا گذرنامه
 • عکس گذرنامه
 • اسناد دیگری که مربوط به وضعیت شما است

بیشتر بخوانید: تغییر رشته و محل تحصیل در کانادا

 

پاسپورت کانادا

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا چگونه است؟

مدت زمان اقامت بستگی به طول زمان تحصیل شما نیز دارد. به طور مثال اگر شما بیشتر از ۳ سال تحصیل کرده‌اید؛ فقط می‌توانید ۴ سال ویزای کاری دریافت کنید. برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا شما نیاز به دریافت PGWP خواهید داشت که برای آن باید یکسری از شرایط را دارا شوید.

 •  تأیید مدرک رسمی تحصیلی
 •  تأیید گذرنامه
 • مدارک معاینات پزشکی فرد
 •  جواز تحصیل معتبر فرد
 • گذراندن حداقل ۸ ماه دوره تحصیلی در مؤسسات آموزشی و
 • ارائه تمامی مدارک شناسایی از جمله سند ازدواج ترجمه شناسنامه و…
 •  پرداخت تمام هزینه‌های اخذ ویزا در کانادا
 • داشتن شرایط تحصیلی و سنی
 • سابقه سفر به کشورهای مختلف
 •  دارا بودن مقداری سابقه کاری
 •  دارا بودن حداقل نمره آیلتس ۵
 •  توانایی مالی برای اقامت در کانادا

در چه شرایطی ممکن است تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا انجام نشود؟

بسیاری از افرادی که برای کار و تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند از دریافت مجوز و ویزا برای تحصیل نگران بوده‌اند. شما باید قبل از هر اقدامی برای مهاجرت برای کار یا تحصیل شرایط لازم برای ثبت نام برای دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی دیگر و شرایط دریافت جواز را بررسی کنید.

اگر شما قبل از تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا مجوز کار دریافت کردید و بعد از تحصیل می‌خواهید به عنوان دانشجوی بین‌المللی  ویزای کاری دریافت کنید؛ از اخذ ویزای کار برای بعد از تحصیل محروم خواهید بود. در این شرایط به هیچ وجه نمی‌توانید دوباره برای دریافت جواز کار اقدام کنید. پس برای جلوگیری از این کار نباید در طول تحصیل خود برای دریافت جواز کار اقدام نمایید.

برخی از مؤسسات آموزشی غیر کانادایی در کانادا شرایط درخواست ویزای کار را پس از تحصیل را ندارند. شما حتی با داشتن مدرک از این دانشگاه‌ها و مؤسسات نمی‌توانید برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. دانشجویانی که به صورت غیر قانونی ترک تحصیل کرده‌اند؛ نمی‌توانند ویزای کاری را بعد از تحصیل خود دریافت کنند.

ازمون LMIA برای اخذ ویزای کاری در کانادا

اگر شرایط لازم را برای دریافت ویزا کار در کانادا دارید؛ می‌توانید پس از گذراندن مراحل اولیه در آزمون LMIA  شرکت کنید. افراد شرکت کننده در این آزمون در صورت قبولی می‌توانند مدرک معتبری را دریافت کنند. مدرک قبولی از این آزمون را اداره کار کانادا صادر می‌کند و این مدرک نشان دهنده این است که فرد خارجی می‌تواند بر روی اقتصاد کشور کانادا تأثیر مثبتی بگذارد.

بعضی از افراد فکر می‌کنند که این مدرک برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا  بوده که این اشتباه است. این مدرک جزء یکی از مراحل دریافت ویزای کار بوده که داشتن  LMIA برای بعضی از مشاغل الزامی نیست.

هزینه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا چقدر است؟

برای این کار باید شرایطی برای اخذ ویزا که شامل دعوت نامه شغل، تمکن ملی برای اقامت و تأییدیه لازم LMIA را دارا شوید. این هزینه‌های پرداختی شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند
 • هزینه وقت گرفتن برای سفارت توسط ویزالند
 • هزینه اخذ ویزا اگر خودتان اقدام کنید
 • هزینه ورک پرمیت
 • هزینه تمدید ورک پرمیت
 • هزینه انگشت نگاری بایومتریک به ازای هر نفر

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید از کارشناسان سایت درباره هزینه‌ها و روند کار مشاوره بگیرید.

بیشتر بخوانید: معرفی دانشگاه های کانادا

 

مراحل گرفتن ویزای کاری کانادا چیست؟

اخذ ویزای کار در کانادا به چند مرحله تقسیم می‌شود که این مراحل شامل:

 • داشتن یک کار فرما یا جاپ افر کانادایی
 • ارسال نامه درخواست از سوی کار فرما کانادایی به اداره مهاجرت تا مورد بررسی قرار گیرد
 • ارسال ویزای موقت به شخص متقاضی
 • ارسال سایر مدارک و ویزای وقت کاری از سمت دولت کانادا

بهترین موسسه مهاجرتی به کانادا

مؤسسه دوملیتی هلیکا که در بهار ۱۴۰۰ دفاتر رسمی خود را هم‌ زمان هم در ایران و کانادا تأسیس کرده است. این شرکت با ارائه خدمات خود توانسته است کارهایی را در زمینه ویزا، مهاجرت و شهروندی کانادا آسان کند.

این مؤسسه مهاجرتی یکی از بهترین انتخاب برای انجام کارهای شما است و شما می‌توانید در این شرکت به راحتی کارهای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا را با کمترین زمان انجام دهید. کارکنان این شرکت مشاوره‌های بسیار مفیدی را در زمینه روش‌های مختلف برای مهاجرت و اقامت دائم در کشور کانادا، اخذ انواع ویزا در کشور کانادا و… را انجام می‌دهند.

مزایا تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کانادا

شما می‌توانید با دریافت ویزای تحصیلی خود در مؤسسات آموزشی و کالج‌های کشور کانادا فارغ‌التحصیل شوید. پس از فارغ‌التحصیلی با مدرک خود می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید همچنین می‌توانید در کشور کانادا تجربه کسب و کار حرفه‌ای را دارا شوید.

برای انجام تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا نیاز به یکسری شرایط دارید که طبق قوانین PGWP باید وارد عمل شوید. شما با پرداخت یکسری از هزینه‌ها و ارائه مدرک‌ها می‌توانید درخواست ویزای کاری خود را با توجه به مقدار تحصیل خود در کشور کانادا ارسال کنید.

شما می‌توانید از مؤسسه دوملیتی هلیکا برای تبدیل ویزای تحصیلی خود به کاری در کانادا کمک و مشاوره بگیرید. این شرکت به شما کمک می‌کند تا به راحتی کارهایی مانند اخذ PGWP، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و… انجام دهید.