درخواست سوء پیشینه
برای مهاجرت به کانادا

تمام کسانی که قصد مهاجرت دارند کانادا را به عنوان یکی از اولویت‌های خود برای کشور مقصد تعیین می‌کنند. کانادا علاوه بر مهاجرپذیری خوبی که دارد یکی از کشورهای توسعه یافته جهان است. برای مهاجرت به هر مقصدی که مایل به رفتن باشید باید مدارکی را تهیه کنید و آن را برای سفارت کشور مورد نظر ارسال کنید. سوء پیشینه یکی از مدارک مورد نیاز برای تایید شما است. تمام کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند با درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا مدارک موردنیاز را تکمیل می‌کنند. برای دریافت بهترین بازخورد از سوء پیشینه خود باید نکاتی را به صورت کامل بدانید و سپس برای دریافت سو پیشینه خود اقدام کنید.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

سوپیشینه چیست؟

گواهی عدم سوء پیشینه سندی برای اثبات رفتار صحیح و مطابق قانون شما است. این سند توسط یک مقام دولتی صادر می‌شود و در آن تاریخچه جرم‌ها و سابقه رفتاری فرد می‌آید. اگر تابه‌حال جرم یا رفتاری مخالف قوانین نداشته‌اید جای نگرانی نیست. اما اگر شما در پرونده خود سابقه کیفری یا جرم جدی دارید، امکان رد شدن درخواست شما وجود دارد. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتما باید درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا را ثبت کنید تا به آن رسیدگی شود.

اهمیت گواهی عدم سوپیشینه برای اخذ ویزا

براساس اطلاعات ذکر شده در سایت IRCC (اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) گواهی عدم سوء پیشینه با توجه به نوع مهاجرت شما می‌تواند جزو مدارک اختیاری یا اجباری باشد؛ بنابراین این سند یکی از مدارک ثانویه محسوب می‌شود. اگر شما به دنبال اقامت دائم یا ویزای تحصیلی در کانادا هستید این اداره از شما درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا می‌کند. فراموش نکنید اگر از طریق برنامه اکسپرس انتری کانادا اقدام به مهاجرت کنید ارائه این گواهی الزامی است. معمولا تمامی افرادی که بالای 18 سال سن دارند برای مهاجرت به این کشور باید سوء پیشینه خود را ارسال کنند.

درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا

مرحله انگشت نگاری و ثبت اطلاعات هویتی

درخواست سوء پیشینه برای ایرانیان مقیم ایران

 ایرانیانی که در ایران زندگی می‌کنند و درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت دارند باید به اداره پلیس 10+ مراجعه کنند. سایت رسمی دولت کانادا علاوه‌بر این راه روش دیگری برای درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا پیشنهاد داده است. شما می‌توانید با مراجعه به احراز هویت ثنا و ثبت‌نام در آن برای اخذ گواهی عدم سوء پیشینه خود اقدام کنید. فراموش نکنید هنگام مراجعه به هر مرکز باید کپی و اصل مدارک خود را همراه داشته باشید.

گواهی سو پیشینه برای ایرانیان مقیم کانادا چگونه است؟

اگر محل اقامت شما در کانادا است به دلایلی همچون تمدید ویزا خود یا دریافت اقامت دائم نیاز به سوپیشینه دارید می‌توانید با مراجعه به سایت دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن برای اخذ این مدرک اقدام کنید. همچنین برای ایرانیان مقیم کانادا که درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا دارند باید به صورت حضوری به دفاتر وزارت امور خارجه یا پلیس مراجعه کنند و اثر انگشت خود را به صورت دیجیتال دریافت کنند. اثر انگشت با کیفیت برای ثبت‌نام یا بارگذاری مدارک در سامانه میخک لازم است.

مدارک لازم برای درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا چیست؟

 • هزینه های صرف شده برای دریافت و ارائه مدارک
 • پاسپورت معتبر به همراه کپی
 • مدرک معتبر شهروندی
 • عکس با سایز مناسب برای پاسپورت
 • مدارک اقامت قانونی
 • شناسنامه
 • شماره تماس معتبر و فعال برای ارتباط با متقاضی
 • آدرس معتبر و کدپستی برای ارسال گواهی عدم سوء پیشینه
 • یک سند رسمی یا رضایت‌‌نامه که هدف درخواست شما در آن بیان شده باشد.

درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا

فراموش نکنید برای درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا با توجه به محل اقامت شما برای ارسال مدارک تفاوتی وجود دارد که باید این تفاوت‌ها را به طور کامل بدانید:

مدارک مورد نیاز برای مقیم ایران

 • تمام مدارک برای اثبات هویت همچون کارت ملی، گواهینامه؛ پاسپورت
 • اثبات اقامت در ایران
 • سند اثبات شهروندی
 • شناسنامه
 • دو عکس رنگی با زمینه سفید و کیفیت بالا

مدارک مورد نیاز برای اتباع خارج

 • کپی صفحه گذرنامه یا سند و آدرسی در ایران
 • کپی پاسپورت هنگام اقامت در ایران
 • کپی مجوز اقامت در ایران به همراه شما پاسپورت و محل صدور آن
 • فرم‌های اثر انگشت با کیفیت بالا

مدت زمان اعتبار گواهی سوپیشینه

اگر شما اکنون در کانادا زندگی می‌کنید و درخواست تمدید ویزا داده‌اید؛ 6 ماه قبل از درخواست شما باید سوء پیشینه بیاید. اما اگر شما مقیم ایران هستید و درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا دارید تاریخ گواهی شما باید بعد از آخرین باری که درخواست اقامت خود را ارسال کرده‌اید باشد.

فراموش نکنید در زمانی که فرآیند دریافت گواهی را می‌گذرانید مهلتی که برای ترجمه گواهی عدم پیشینه به زبان‌های فرانسه یا انگلیسی دارید تنها یک ماه است و بعد از آن اعتبار گواهی ترجمه شده باطل می‌شود. دقت کنید ترجمه‌ای معتبر است که مهر اصلی دادگستری و مهر وزارت امور خارجه را داشته باشد.

هزینه و شرایط درخواست سو پیشینه برای مهاجرت به کانادا چیست؟

هزینه‌های درخواست سوپیشینه با توجه به تمبر و بسته با شرایط و نوع درخواست شما به صورت حضوری یا آنلاین متفاوت است  و هزینه نهایی و اصلی هنگام تحویل گواهی به شما گفته می‌شود. شما باید هنگام درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا از هزینه گواهی عدم سوء پیشینه در سال 1401 به صورت هر کدام از روش‌های حضوری یا آنلاین آگاه باشید.  

 • هزینه گواهی عدم سوء پیشینه در سال 1401 به صورت اینترنی و آنلاین و از طریق سامانه ثنا، 20 هزار تومان است.
 • اگر به صورت حضوری به مراکز مورد نظر مراجعه کنید هزینه نهایی بین 110 تا 640 هزار تومان است که این هزینه‌ها عبارت است از : 15 هزار تومان بابت انگشت نگاری، 20 هزار تومان بابت هزینه دادرسی، 225 هزار تومان بابت عکس، 42 هزار تومان بابت احراز هویت و 33 هزار تومان تا 384 هزار تومان بابت خدمات دفتری

برای پرداخت هزینه درخواست سوء پیشینه روش‌های متفاوتی با توجه به نوع درخواست وجود دارد، برای مثال هنگامی که شما درخواست خود را به صورت اینترنتی بیان می‌کنید برای هزینه هم از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک‌ها اقدام می‌کنید. اما اگر شما به صورت حضوری درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا داده باشید کمی روش‌های پرداختی متفاوت است. شما باید هزینه انگشت‌نگاری و هزینه دادرسی را به صورت فیش بانکی ارائه دهید؛ و مابقی هزینه‌ها را از طریق دستگاه پوز در همان محل پرداخت کنید. فراموش نکنید هنگام مراجعه به مراکز برای ثبت درخواست مدارک ذکر شده را به عنوان شرایط لازمه باید همراه داشته باشید.

درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا

زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه

همانطور که هزینه هر کدام از روش‌های اینترنتی و حضوری برای درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا متفاوت بود زمان مورد نیاز برای صدور هر کدام نیز متفاوت است. 

 • هنگامی که شما درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می‌کنید؛ جواب درخواست شما بین 24 تا 72 ساعت بر روی پرتال ثبت شده می‌آید. گواهی خود را در پوشه ابلاغیه‌های جدید مشاهده کنید.
 • میزان زمان لازم برای صدور گواهی هنگام مراجعه حضوری طولانی‌تر است و معمولا بین یک هفته تا ده روز زمان می‌برد. هنگامی که گواهی آمده شود با توجه به کدپستی و آدرس داده شده برای شما ارسال می‌شود.  

توجه کنید با توجه به زمان‌بر بودن و هزینه‌های بیشتر روش حضوری درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا؛ روش آنلاین بسیار به‌صرفه‌تر و مناسب‌تر است.

آموزش درخواست سوپیشینه در سایت میخک

میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی) بستری برای ارائه تمامی خدمات کنسولی به شهروندان هر کشور است. خدماتی همچون گذرنامه، امور سجلی، امور حمایت‌های کنسولی و قضایی، تنظیم وکالتنامه و تایید اسناد ارائه می‌دهد. هنگامی که شما قصد مهاجرت داشته‌باشید حتما سراغ سامانه میخک خواهید رفت. این سایت که زیر نظر وزارت امور خارجه ایران است به صورت حضوری در شهر تهران، میدان امام خمینی(ره)، خیابان امام خمینی خدمات‌رسانی می‌کند.

اگر درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا دارید ابتدا باید درون سایت میخک پرونده الکترونیک تشکیل دهید. بعد از تشکیل پرونده الکترونیک باید پرسشنامه درخواست را تکمیل کنید و اسناد خود را به صورت تصویر بارگذاری کنید. بعد از ارسال تمامی مدارک مورد نیاز باید به همراه کد رهگیری که دریافت کرده‌اید به نمایندگی موردنظر به صورت حضوری مراجعه کنید و منتظر پاسخ درخواست خود باشید.

درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا

بهترین موسسه مهاجرتی به کانادا (هلیکا)

زمانی که شما مدارک خود را برای مهاجرت تکمیل کرده‌اید باید برای سفارت کشور مقصد بفرستید و منتظر نتیجه درخواست خود باشید. اما سپری شدن این فرآیند به همین سادگی هم نیست و شما نیاز به یک مشاور مهاجرتی ماهر دارید. هنگامی که نتیجه درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا برای شما ارسال شد باید سراغ یک شرکت مهاجرتی خوب بروید. شرکت هلیکا که برگرفته از دو نام هلنا و نیکا در بهار 1400 دفاتر خود را در ایران و کانادا تاسیس کرد. یکی از مزیت‌های شرکت هلیکا خدمات‌رسانی تخصصی برای مهاجرت به کانادا است زیرا برخلاف اکثر شرکت‌های مهاجرتی تمام تمرکز خود را صرف یک بخش کرده است. دفتر مهاجرتی هلیکا به صورت حرفه‌ای خدماتی همچون ویزا، مهاجرت و شهروندی کانادا را ارائه می‌دهد. این موسسه آموزشی و مهاجرتی علاوه‌بر مجوزهای داخلی، در کشور کانادا با نام تجاری Helika Visa, Immigration and Citizenship Service Inc ثبت گردیده است. موسسه مهاجرتی هلیکا در مسیر مهاجرت خدمات بسیاری را ارائه می‌دهد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‍شود:

 • ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه اخذ انواع رویدادهای موقتی همچون ویزای فامیلی، گردشگری، ویزای دانش‌آموزی یا تحصیلی و کار
 • ارائه مشاوره‌های مهاجرتی در خصوص روش‌های مختلف مهاجرت و اقامت دائم کانادا مثل نیروی کار، خویشاوندی، استارتاپ یا کارآفرین
 • خدماتی ویژه برای ایرانیان مقیم کانادا شامل تبدیل اقامت موقت به دائم، تمدید اقامت دائم، درخواست شهروندی و گذرنامه کانادا، همچنین ارائه تمامی خدمات کنسولی نظیر گذرنامه یا شناسنامه ایرانی
 • برپایی کلاس‌های نیمه خصوصی مونته سوری ویژه کودکان بین 3 تا 8 سال به زبان انگلیسی در محیطی کاملا تخصصی و کارگاهی

اگر به دنبال درخواست سوء پیشینه برای مهاجرت به کانادا هستید شک نکنید موسسه مهاجرتی هلیکا یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب است.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷