درخواست شهروندی
و گذرنامه کانادایی

درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی

پاسپورت کانادا

کانادا دارای یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا بوده و افرادی که از آن برخوردار هستند با زندگی در این کشور از رفاه اجتماعی کانادا بهره‌مند خواهند شد. این کشور چون جزو مهاجر پذیرترین کشورها به شمار می‌رود افراد زیادی مایل به دریافت ویزا و در نهایت گرفتن اقامت دائم و شهروندی آن می‌باشند؛ لذا پس از دریافت پاسپورت کانادا میایل‌اند درخواست شهروندی خود را به اداره مهاجرت ارسال کنند.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

کشور کانادا همواره برنامه‌های متنوعی جهت پذیرش مهاجران دارد. به عنوان مثال تحصیل در دانشگاه‌های کانادا یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های دریافت پاسپورت کانادا می‌باشد. همچنین دریافت اجازه کار به مهاجران این امکان را می‌دهد که سرمایه گذاری کنند. همین امر موجب می‌شود تا بتوانند جهت اخذ اقامت دائم اقدام کرده و جذب شهروندان کانادا شوند. ارسال این درخواست نیازمند شرایط و مدارک خاصی است.

درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی چگونه است؟

برای اینکه بتوانید به عنوان یک مهاجر شهروند کانادا شوید باید نه مرحله را پشت سر بگذارید. هر کدام از این مراحل مدت زمان مختص به خود را نیاز دارد؛ بنابراین باید صبور باشید تا بتوانید به عنوان شهروند کانادا منتخب شوید.

1. شرایط شهروند بودن را داشته باشید

افرادی که می‌خواهند جزو شهروندان کانادا شوند باید ابتدا بتوانند اقامت دائم را از این کشور دریافت کنند. همچنین می‌بایست در ۵ ساله گذشته حداقل ۱۰۹۵ روز در این کشور زندگی کرده باشند. به علاوه مسلط بودن بر زبان انگلیسی یا فرانسه از دیگر شرایط درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی است. مهم‌ترین ویژگی که اداره مهاجرت جهت اعطای حکم شهروندی به آن توجه می‌کند عدم داشتن سوء پیشینه کیفری فرد متقاضی است. اشخاصی که بنا به هر دلیلی دارای سو سابقه باشند به طور سختگیرانه‌تری مدارکشان بررسی خواهد شد.

2. تایید مدت زمان حضور کاری در کشور کانادا

همانطور که گفته شد زندگی کردن به مدت ۱۰۹۵ رو در کانادا از الزامات درخواست شهروندی می‌باشد. افرادی که می‌خواهند درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی بدهند می‌توانند از ابزارهای روزشمار در سایت‌های مهاجرت استفاده کنند تا تمام روزهای زندگی در این کشور به درستی ثبت شود.

3. تحویل مدارک لازم

تحویل مدارک‌های لازم از جمله کارت اقامت دائم، پاسپورت، گواهینامه رانندگی، کارت سلامت پزشکی  مدرک زبان معتبر  عکس پرسنلی استاندارد، پیش پرداخت درخواست شهروندی، کارت بیمه درمانی و … به اداره مهاجرت از الزامات دریافت پاسپورت کانادا می‌باشد.

4. پر کردن فرم های مورد نیاز

در سایت اداره مهاجرت فرم‌های درخواست شهروندی کانادا وجود دارد. متقاضیان باید این فرم‌ها را دانلود کنند و تمام سوالات را به صورت دقیق جواب بدهند. وارد کردن اطلاعات نادرست می‌شود این اداره اعتماد خود را به شما از دست بدهد؛  لذا به هیچ عنوان سوالات را نادرست پاسخ ندهید.

درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی

5. پرداخت هزینه های درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی

متقاضیان قبل از ارسال درخواست موظف هستند که تمام هزینه‌های بررسی درخواست را پرداخت کنند. این مبلغ برای افراد بالای ۱۸ سال با افراد زیر ۱۸ سال متفاوت است.

6. ارسال درخواست

تمامی مدارکی که از قبل جمع آوری کردیم در این مرحله باید به اداره مهاجرت ارسال شود. در صورت ناقص بودن مدارک درخواست رد خواهد شد. پس سعی کنید هر آنچه که نیاز است را با دقت ارسال کنید.

7. شرکت در آزمون شهروندی

متقاضیانی که بین ۱۸ تا ۵۴ سال سن دارند باید در آزمون شهروندی کانادا شرکت کنند و بتوانند امتیاز لازم را به دست آورند. این آزمون از اهمیت زیادی برخوردار است؛ لذا تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا در آن امتیاز لازم را به دست آورید.

8. گرفتن نتیجه آزمون و درخواست

فرد متقاضی پس از ارسال مدارک و نتیجه آزمون شهروندی باید ۴ الی ۸ هفته منتظر جواب باشد تا کارشناسان آن را بررسی کرده و جواب نهایی را به متقاضی اعلام کنند.

9. انجام مراسم شهروندی

در صورتی که مدارک قابل قبول بوده و شخص در آزمون زبان کشور امتیاز لازم را به دست آورده باشد کشور کانادا متقاضی را به عنوان یک شهروند کانادایی قبول خواهد کرد. به همین دلیل فرد باید برای ادای سوگند و انجام مراسمات مربوطه به کلیسا مراجعه کند.

 

مدارک لازم برای درخواست شهروندی و گذرنامه کانادا چیست؟

انجام هر کاری در کانادا نیازمند مدارک معتبری که بدون آن‌ها هیچ اداره‌ای به شما جهت رفع مشکل‌تان کمک نخواهد کرد. درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی یکی از مهم‌ترین درخواست‌هایی است که بدون در دست داشتن مدارک لازم اداره مهاجرت آن را تایید نخواهد کرد. پس هر شخصی که مایل به دریافت پاسپورت کانادا است باید مدارکش را به صورت کامل به اداره مهاجرت تحویل دهد.

 • گذرنامه معتبر
 • تمامی مدارک مربوط به مهاجرت
 • مدارک شناسایی عکس‌دار
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده با امضای متقاضی
 • پرداخت هزینه‌ها
 • فرم های درخواستی تکمیل شده
 • مدارک کارت اقامت کانادا
 • مدرک زبان معتبر

نکته: اگر بین ۱۸ تا ۵۴ سال سن دارید باید مدارک مربوط به زبان از سمت آموزشگاه‌های کانادا را دریافت کرده باشید؛ سپس نسبت به درخواست شهروندی کانادا اقدام کنید. به علاوه در دست داشتن نتیجه کارنامه درخواست شهروندی از دیگر واجبات درخواست است.

 هزینه درخواست شهروندی و گذرنامه کانادا چقدر است؟

زندگی در هر کشوری نیازمند فراهم کردن شرایط حداقلی برای ادامه حیات می‌باشد افرادی که می‌خواهند به عنوان شهروند کانادا نسبت به دریافت پاسپورت اقدام کنند باید بتواند اداره مهاجرت کانادا را قانع کرده که توانایی پرداخت هزینه‌ها را دارند. همچنین خود درخواست شهروندی نیز هزینه‌های مختلفی را برای متقاضی در بر می‌گیرد.

این مبالغ با واحد پول رایج کانادا پرداخت خواهد شد. کشور کانادا برای هر رنج سنی مبلغی را در نظر گرفته است. یعنی هر چقدر کودک کم سن‌تر باشد مبلغ کمتری بابت دریافت پاسپورت کانادا و تمدید وی ا پرداخت خواهد کرد.  البته نباید فراموش کرد علاوه بر هزینه درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی احتمال دارد بابت برخی دیگر از کارهای اداری مجبور باشید مبالغی را پرداخت کنید.

 مراحل تمدید ویزای کانادا چیست؟

چون کشور کانادا دارای ویزاهای متنوعی است برای تمدید هر کدام از آن‌ها نیاز است تا مراحل مختلفی طی شود. فراموش نکنید هر کدام از این ویزاها در صورتی که تمدید نشوند اعتبار خود را از دست خواهند داد و مشمول جریمه خواهند شد. 

درخواست شهروندی کانادا

ویزای توریستی

ویزای توریستی مولتی کانادا به فرد اجازه می‌دهد شش ماه در این کشور ساکن شود. افرادی که مایل هستند بیش از شش ماه در این کشور بمانند باید ویزای توریستی خود را به ویزای ویزیتور رکورد تبدیل کنند. است ویزا به شخص اجاره می‌دهد بیش از شش ماه در کانادا بماند؛ لذا افرادی که نیاز دارند با ویزای توریستی مدت زمان طولانی‌تری ساکن کانادا باشید باید یک ماه قبل از به پایان رسیدن ویزای توریستی درخواست خود را به اداره مهاجرت ارسال کنید.

ویزای تحصیلی

دانشجویان بین‌المللی دارای ویزای پنج ساله هستند. آن‌ها مجازند تا در این پنج سال در کانادا به تحصیل بپردازند. اما باید در نظر داشته باشند که قبل از به پایان رسیدن مدت زمان اعتبار نسبت به تمدید آن اقدام کنند. معمولا به دانشجویان توصیه می‌شود یک ماه زودتر درخواست تمدید خود را ارسال کنند تا در موعد مقرر ویزای جدید صادر گردد و دانشجو شامل قوانین جریمه نشود.

اگر تحصیل وی در کشور به پایان رسیده باشد و متقاضی نتواند در نامه‌ درخواستی به اداره مهاجرت دلیل قانع کننده‌ای برای ماندن در کانادا بیان کند احتمال دارد که ویزای دانشجو تمدید نشود و او را به کشورش باز گردانند. در صورتی که دلیل بسیار محکمی جهت اقامت در کانادا داشته باشید می‌توانید درخواست اقامت دائم و در نهایت درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی خود را به اداره مهاجرت ارسال کنید.

 ویزای کار

اشخاصی که دارای ویزای کار هستند جهت تمدید آن باید مجوز کار خود را تمدید کرده و آن را ضمیمه درخواست‌شان کنند. در صورتی که این مجوز را نداشته باشند تمدید ویزا با مشکل مواجه خواهد شد. پس قبل از به پایان رسیدن زمان آن بهتر است تمامی مدارک لازم جهت درخواست را گردهم آوری کنید. دریافت پاسپورت کانادا به کسی و کارهای این کشور کمک می‌کند تا سریع‌تر مسیر موفقیت طی شود.

مدارک لازم جهت تمدید ویزا کانادا

 • اسکن پاسپورت
 • اسکن کارت ملی و شناسنامه
 • فیش پرداخت هزینه تمدید
 • رسید پرداخت انگشت نگاری بیومتریک
 • مدارک آزمایش پزشکی
 • توضیح دلیل موجه برای تمدید ویزا
 • مدارک مربوط به سو پیشینه
 • ی مجوزهای مربوطه ( کار، تحصیلی و …)
 • فرم درخواست تمدید

 

انواع پاسپورت کانادا چیست؟

کشور کانادا ویزا های متفاوتی را برای متقاضیان زندگی در این کشور در دسترس قرار داده است. هر شخص متناسب با نیاز و شرایطی که دارد باید یکی از این ویزاها انتخاب کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن درخواستش بررسی شود.

 •   ویزای توریستی
 •   ویزای دانشجویی
 •   ویزای اقامت دائم
 •   ویزای مهاجرت کاری
 •   ویزای برنامه اکسپرس انتری

تفاوت اقامت دائم با شهروندی چیست؟

زمانی که یک کشور فردی به عنوان شهروند قبول کند یعنی او دیگر می‌تواند در مورد تمام امورات کشور نظر دهد و یک رابطه سیاسی، معنوی و حقوقی  قوی با دولت داشته باشد. همچنین شخص با دارا بودن حکم شهروندی تحت حمایت دولت قرار می‌گیرد. به همین علت اگر اتفاقی برای او بیفتد دولت موظف است حمایت همه جانبه‌ای از او داشته باشد.

جهت روشن سازی این موضوع می توان یک شهروند ایرانی را در نظر گرفت که کشور ایران موظف است در تمام حالات از او حمایت کنید. از این‌رو اگر در یک کشور خارجه مورد بی‌احترامی قرار بگیرد ایران از او حمایت خواهد کرده و در دیوان عالی بین المللی از کشور دیگر شکایت خواهد کرد و دادخواست عدالت‌خواهی می‌کند.

در نظر داشته باشید اشخاصی که دارای تابعیت یک کشور هستند به عنوان مسئولان این کشور کاندید خواهند شد. اما تابعیت دائم چنین امکانی به شخص نمی‌دهد. دریافت پاسپورت کانادا نشانه‌ حرکت در مسیر شهروند شدن است.

درخواست شهروندی کانادا

مزایای داشتن اقامت دائم کشور کانادا

افرادی که دارای اقامت دائمی کشور کانادا هستند می‌توانند همانند یک شهروند کانادایی سفرهای خارجی داشته باشند. اما برای تثبیت وضعیت خود به عنوان یک مقیم دائم موظف هستند تعهدات اقامتی خود رعایت کنند. این تعهدات شامل حضور ۷۳۰ روز در هر دوره پنج ساله در کانادا است. فردی که کمتر از این مدت زمان در کانادا حضور فیزیکی داشته باشد اقامت دائم خود را از دست خواهد داد. پس توانایی درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی و موافقت با آن یعنی شما موفق شده‌اید تحت حمایت یک کشور دیگر قرار بگیرید.

آزمون شهروندی کانادا چگونه است؟

افرادی که می‌خواهند جزو شهروندان کانادایی باشند باید نمره لازم است در آزمون شهروندی این کشور را به دست آورند. سوالات این آزمون در مورد تاریخ، سیستم سیاسی کشور کانادا، ‌ارزش‌ها این کشور  جغرافیا، حقوق و مسئولیت‌های یک شهروند  است. جهت قبولی در این آزمون یابد یک منبع معتبر که از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد مطالعه شود تا بتوانید تمامی سوالات را با نمره بالا جواب دهید.

نکته: اداره مهاجرت کانادا هیچگونه مسئولیتی بابت منابع غیر معتبر برعهده نخواهد گرفت.

 بهترین موسسه مهاجرتی به کانادا هلیکا

انجام کارهای مهاجرتی و طی کردن روند‌های اداری این کارها کاری طولانی و خسته کننده است. به همین علت افراد زیادی علاقه‌ای به انجام آن نداشته و به دنبال افرادی هستند که به طور دقیق آن‌ها را برایشان انجام دهد. موسسه مهاجرتی هلیکا یکی از معروف‌ترین موسسات کشور است. این مرکز به خوبی از قوانین مهاجرتی تمامی کشورها آگاه بوده و بهترین آن را به مراجعان خود معرفی  خواهد کرد.

متقاضیان مهاجرت با مراجعه به این موسسه می‌توانند مطمئن باشند که به خوبی روند کارهای اداری برایشان توضیح داده خواهد شد. به علاوه در هر مرحله شما را از فرایند کار آگاه خواهند کرد. در صورتی که می‌خواهید فقط درخواست شهروندی و گذرنامه کانادایی بدهید موسسه هلیکا بهترین گزینه است. چرا که ارائه درخواست‌ با دلایل معتبر جهت پذیرش کار آسانی نیست و نیازمند کسب تجربه می‌باشد. جالب است بدانید یکی از اعتبارات مرکز هلیکا دریافت پاسپورت کانادا برای مراجعه کنندگان است.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷