مجله هلیکا

وزیر مهاجرت کانادا یک بروز رسانی در مورد عقب ماندگی های مهاجرت به کانادا ارائه می دهد!

مهاجرت به کانادا

وزیر مهاجرت کانادا به همراه اعضای یک کارگروه اتاوا کانادایی ها را در مورد نحوه تلاش دولت برای کاهش حجم مهاجرت به روز کردند.

عناوینی که در این مطلب میخوانید:

در 29 آگوست، شان فریزر، وزیر مهاجرت، به سایر اعضای کارگروه ملحق شد تا کانادایی ها و تازه واردان را در مورد آنچه دولت برای رسیدگی به عقب ماندگی ها و بهبود سیستم مهاجرت انجام می دهد، به روز کند.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

فریزر یکی از اعضای رسمی کارگروهی است که در ماه ژوئن برای کاهش زمان انتظار برای اسناد مهاجرت و پاسپورت ایجاد شد. در یک کنفرانس مطبوعاتی، این کارگروه در مورد تحولات ماه های اخیر و همچنین دلایل مرتبط با بیماری همه گیر برای افزایش قابل توجه تقاضا برای سفر و سایر خدمات دولتی بحث کرد.

کارگروه به طور منظم در طول تابستان برای شناسایی مناطق اولویت دار برای اقدام، و طرح راه حل های کوتاه مدت و بلند مدت تشکیل جلسه داده است.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

فریزر اطلاعاتی داد که چگونه کانادا برای بهبود خدمات در اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تلاش می کند. اقدامات برشمار شده از سوی او بدین شرح هستند:

 1. استخدام 1250 کارمند جدید تا پایان پاییز برای افزایش ظرفیت پردازش و مقابله با عقب ماندگی ها در کوتاه مدت.
 2. نوسازی و ساده کردن عملیات IRCC برای پایدارتر کردن سیستم کانادا در دراز مدت؛
 3. استقبال از بیش از 300000 ساکن دائمی جدید از 22 اوت؛
 4. صدور بیش از 349000 مجوز کار جدید از اول ژانویه تا 31 ژوئیه سال جاری در مقایسه با حدود 112000 مجوز کار در مدت مشابه در سال 2021.
 5. نهایی کردن تقریباً 360000 مجوز تحصیلی بین 1 ژانویه تا 31 ژوئیه 2022 در مقایسه با حدود 306000 مجوز تحصیلی نهایی در مدت مشابه در سال 2021.
 6. تأیید بیش از 216000 درخواست برای مجوز کانادا-اوکراین برای سفر اضطراری از 17 مارس تا 24 آگوست 2022 برای اوکراینی ها و اعضای خانواده که به دنبال یافتن ایمنی در کانادا هستند.
 7. معرفی ردیاب های وضعیت درخواست برای شهروندی و برخی از متقاضیان اقامت دائم برای داشتن اطلاعات به موقع پرونده های خود که در سال آینده به مشتریان بیشتری گسترش خواهد یافت. و
 8. انتشار داده های ماهانه در وب سایت IRCC برای به روز نگه داشتن کانادایی ها در مورد پیشرفت ما.

فریزر در یک رسانه دولتی گفت: “خانواده ها، جوامع و مشاغل شایسته یک سیستم مهاجرتی هستند که برای همه کار کند.” ما از طریق سرمایه گذاری های هدفمند، استخدام 1250 کارمند برای رفع مشکلات عقب مانده و بهبود سیستم ها و فرآیندهای آنلاین خود، به قول خود به کانادایی ها عمل خواهیم کرد. ما زمان انتظار را کاهش خواهیم داد و برای جذب و حفظ کارگران ماهر سخت کار خواهیم کرد، زیرا همچنان به جوامع در سراسر کشور کمک می کنیم تا به استعدادهای مورد نیاز خود دست یابند.”

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

کانادا بهترین مقصد برای مردم سراسر جهان است

در این نسخه آمده است که IRCC بیش از 1 میلیون برنامه را از موجودی های خود در هر زمان مدیریت می کند و در سال 2021، IRCC 1.7 میلیون برنامه را در تمام خطوط تجاری نهایی کرد.

 صفحه وب IRCC که در حال حاضر گزارش‌های عقب‌افتاده را دنبال می‌کند، 2.4 میلیون برنامه در تمام موجودی‌های IRCC منتظر هستند که از 2.7 میلیون در جولای کاهش یافته است. 

از بین مواردی که در حال حاضر در فهرست IRCC قرار دارند، 1.1 میلیون مورد در استانداردهای خدماتی قرار دارند، در حالی که 1.3 میلیون در فهرست عقب مانده هستند.

همچنین در این کنفرانس، وزیر خانواده کانادا، کارینا گولد، در مورد چگونگی بهبود رسیدگی پاسپورت توسط کانادا صحبت کرد. یعنی با افزایش نیروی کار خدمات کانادا؛ گسترش تمدید ساده گذرنامه برای بزرگسالانی که در 15 سال گذشته گذرنامه صادر کرده اند.

 پیاده سازی یک سیستم تریاژ جدید برای کمک به مدیریت ترکیب. گسترش خدمات دریافت پاسپورت به 9 مرکز خدماتی دیگر در کانادا؛ و گسترش خدمات گذرنامه به 24 مکان روستایی و دورافتاده در انتاریو، کبک، و آتلانتیک کانادا.

عمر الغبرا وزیر سفر گفت که کانادا در تلاش است تا با استخدام کارکنان بیشتر، زمان انتظار مسافران و ازدحام فرودگاه را کاهش دهد.

 •  همکاری با خطوط هوایی، فرودگاه ها و ادارات دولتی مرتبط از جمله آژانس خدمات مرزی کانادا برای رفع تنگناها؛
 •  افزودن eGates بیشتر و کیوسک های بازرسی اولیه در فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو. 
 • اجازه دادن به افسران غربالگری برای کار در حین آموزش برای حضور افسران بیشتر در زمین در فرودگاه ها. 
 • سه برابر کردن تعداد گواهینامه های امنیتی حمل و نقل صادر شده در طول سال گذشته برای کارکنان جدید به سرعت. 
 • بهبود زمان انتظار غربالگری امنیتی قبل از برد در سراسر کشور؛ 
 • و کاهش تعداد هواپیماهایی که در فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو نگهداری می شوند.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *