آموزش مهاجرت استانی (PNP) کانادا, آموزش مهاجرت به کانادا, مجله هلیکا

پنج شهر کانادا در میان 100 شهر برتر برای زندگی طبق آمارهای موسسه Resonance Consultancy

5 شهر برتر کانادا برای زندگی

تورنتو، مونترال، کلگری، ونکوور و اتاوا به دلیل جمعیت زیاد مهاجر در فهرست 100 شهر برتر برای زندگی قرار گرفتند. با توجه به این فهرست، تورنتو در جایگاه بیست و چهارم قرار گرفته است.

این آمارها توسط Resonance Consultancy ارائه شده است. این موسسه یک مشاور بازاریابی مستقر در بریتیش کلمبیا است که در برندسازی و بازاریابی برای شهرها و مناطق جهان تخصص دارد.

اگر شما هم در زمینه مهاجرت به کانادا سوالاتی دارید، کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا یک مشاوره تخصصی به شما ارائه کنند.

شماره تماس ایران: 021۲۲۴۱۸۸۷۷

شماره تماس تورنتو: 0016479075026

این فهرست شهرهایی با جمعیت بیش از یک میلیون نفر را رتبه بندی می کند. این رتبه بندی بر اساس معیارهایی مانند ایمنی، فضای باز، مشارکت نیروی کار، تولید ناخالص داخلی، زندگی شبانه، دانشگاه ها، جاذبه ها، آب و هوا و موارد دیگر است.

جایگاه تورنتو بالاترین شهر کانادا بود. این کشور نمرات بالایی را برای رشد اقتصادی دریافت کرد که ناشی از مهاجرت و سرمایه گذاری جهانی بود.

این گزارش اشاره می‌کند از آنجایی که نیمی از جمعیت شهر متولدین خارجی هستند، این شهر دارای جامعه ای بسیار متنوع است.  همچنین تورنتو امتیاز بالایی برای تحصیلات به دست آورد زیرا این شهر در میان تحصیل کرده ترین شهرهای جهان گزارش شده است. 

با این حال، رتبه بیست و چهارم یک لغزش از گزارش سال 2022 است که در آن تورنتو جایگاه هجدهم را در اختیار داشت. مقام اول رسمی برای هفتمین سال متوالی به لندن رسید و کیف به دلیل سختی هایی که به دلیل تهاجم روسیه در سال گذشته متحمل شده بود، مقام اول افتخاری را به خود اختصاص داد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مهاجرت به کانادا

 شایان ذکر است، اگرچه مسکو، پایتخت روسیه، در سال 2022 رتبه چهارم را به خود اختصاص داده بود، اما امسال مانند سن پترزبورگ به طور کامل از لیست حذف شده است.

جایگاه اول لندن به دلیل رتبه های بالای سرمایه گذاری جهانی، املاک لوکس، گردشگری و زندگی شبانه پررونق است. ده شهر برتر دیگر شامل پاریس، نیویورک، توکیو، دبی، بارسلون، رم، مادرید، سنگاپور و آمستردام هستند.

چهار شهر دیگر کانادا در این فهرست عبارتند از مونترال با 57، کلگری با 65، ونکوور با 69 و اتاوا با 96. این نظرسنجی نشان می‌دهد که هر چهار شهر دارای جمعیت مهاجر متراکمی هستند. 

مونترال برای فرهنگ امتیاز بالایی کسب کرد و رتبه کلگری برای تولید ناخالص داخلی بالا و جمعیت جوان تر بود. ونکوور برای محیط طبیعی خود خوب عمل کرد و اتاوا به دلیل هزینه کمتر زندگی در لیست قرار گرفت.

کانادا بالاترین اهداف مهاجرتی خود را اعلام کرد

کانادا اخیراً طرح برنامه مهاجرت 2023-2025 خود را منتشر کرده است که هدف آن پذیرش 500000 مقیم دائم جدید در سال تا سال 2025 است. 

اهداف جدید همچنان رکوردهای ثبت شده در سال 2021 با 405000 نفر و نزدیک به 432000 نفر در سال 2022 را می شکند. کانادا اغلب به عنوان مقصدی جذاب برای مهاجران دیده می شود. زیرا به ثبات و امنیت شهرت دارد.

سیستم رتبه‌بندی این کشور در فهرست مهاجران، تا حدی به دلیل تعداد بالای مهاجرانی است که تصمیم به سکونت گرفته‌اند و به اقتصاد، تنوع و فرهنگ کمک می‌کنند.

به طور خاص، هدف این طرح این است که بیش از 60 درصد از ساکنان دائمی جدید از طریق یک مسیر مهاجرت اقتصادی مانند برنامه اکسپرس انتری مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت استانی به کانادا

کانادا برای پر کردن شکاف های فوری در نیروی کار خود به کارگران ماهر نیاز دارد که با رسیدن جمعیت سالخورده به سن بازنشستگی باقی مانده است. نرخ زاد و ولد ملی برای رفع کمبود بسیار پایین است. بنابراین کانادا برای قوی نگه داشتن اقتصاد به مهاجرت متکی است.

اکسپرس اینتری چیست؟

محبوب ترین مسیر مهاجرت به اقامت دائم از طریق سیستم مدیریت اپلیکیشن اکسپرس اینتری است.

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، کلاس تجربه کانادا (CEC) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) برنامه های اکسپرس اینتری هستند که از طریق آن به نامزدهای واجد شرایط با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) امتیاز داده می شود و در مقابل یکدیگر رتبه بندی می شوند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت متخصصین به کانادا

اولین قدم برای یک متقاضی، بررسی این است که واجد شرایط کدام یک از برنامه های مهاجرتی است. افرادی که واجد شرایط هستند، می توانند با ایجاد یک پروفایل در سایت IRCC (اداره مهاجرت کانادا) امتیاز خود را ببینند.

امتیاز CRS بر اساس معیارهایی مانند تجربه کاری، مهارت های زبانی و تحصیلات همراه با سایر عوامل سرمایه انسانی است. هر چه امتیاز CRS بالاتر باشد، احتمال اینکه شخص از IRCC دعوتنامه (ITA) دریافت کند بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *