آموزش مهاجرت به کانادا

اجتناب از کلاهبرداری در زمینه مهاجرت به کانادا

کلاه برداری مهاجرت به کانادا

مهاجران جدید کانادایی و متقاضیان مهاجرت در آینده متأسفانه در برابر انواع کلاهبرداری ها بسیار آسیب پذیر هستند. در اینجا سه چیز وجود دارد که باید به خاطر بسپارید که به مهاجران فعلی و بالقوه کانادا کمک می کند تا از عواقب کلاهبرداری در مهاجرت اجتناب کنند.

بین 14 نوامبر تا 8 دسامبر 2022، یک بازه زمانی فقط 24 روز، CBC در مورد سه کلاهبرداری مختلف در زمینه مهاجرت به کانادا گزارش داد.

در ادمونتون، یک دانشجوی دانشگاه کنکوردیا که پاییز امسال از ایران به کانادا نقل مکان کرد، نزدیک به 11000 دلار به خاطر کلاهبرداران تلفنی ضرر کرد. در اوایل ماه دسامبر، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه یک مرد غنائی با کلاهبرداری شغلی در رسانه‌های اجتماعی مواجه شده است. همچنین فرد کلاه بردار درخواست پول برای هزینه بیمه درمانی کرده است. خوشبختانه، او موفق شد قبل از ارسال پول متوجه شود که این یک کلاهبرداری است.

متأسفانه، “ده ها قربانی” که گفته می شود هر یک از آنها “5000 دلار یا بیشتر” توسط یک مشاور مهاجرتی ونکوور کلاهبرداری شده اند آنقدر خوش شانس نبوده اند. گفته می شود که مشاور مهاجرت در این کلاهبرداری، (که اکنون یک شکایت دسته جمعی علیه او تشکیل شده است) خود را به عنوان یک وکیل معرفی کرده و از مهاجران کلاهبرداری کرده است. آن هم “با وعده های مسیری برای اقامت دائم در کانادا از طریق یک برنامه غیر واقعی”.

نمونه‌های بالا همگی برای تشریح شیوع کلاهبرداری‌های مهاجرتی کانادا در سراسر این کشور ارائه شده‌اند. بر این اساس، موارد زیر سه نکته را بیان می کند که باید به خاطر بسپارید که به مهاجران اخیر کانادا و افراد امیدوار آینده که به دنبال کار، تحصیل یا مهاجرت به این کشور هستند، کمک می کند تا از عواقب سخت قربانی شدن در تقلب در مهاجرت یا کلاهبرداری مهاجرت اجتناب کنند.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) و جمع آوری جریمه ها / هزینه ها

کلاهبرداری های مهاجرتی از طریق تلفن به طور فزاینده ای در حال رایج شدن است. در واقع، طبق یک نظرسنجی که به عنوان بخشی از یک داستان ژانویه 2022 از CityNews Vancouver انجام شد، تماس های کلاهبرداری به زبان کانتونی یا ماندارین از سال 2019 تاکنون 20 درصد افزایش یافته است. به گفته رئیس شرکت تحقیقاتی مستقر در ونکوور، علاوه بر این، 60 درصد از کاربران تلفن همراه با تظاهر به عضویت در یک سازمان دولتی تماس های کلاهبرداری دریافت می کنند.

برای این منظور، برای امیدواران مهاجرت به کانادا مهم است که درک کنند که اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) هرگز با کسی تماس نمی گیرد یا به صورت آنلاین یا حضوری برای دریافت هزینه یا جریمه برای جلوگیری از عواقبی مانند اخراج با آنها تماس نمی گیرد. IRCC خاطرنشان می‌کند که کلاهبرداران «اغلب یک نام و شماره نماینده جعلی می‌دهند تا مشروع به نظر برسد» اما تاکید می‌کند که این نوع تماس‌ها همیشه کلاهبرداری هستند.

اگر در کانادا هستید و کسی تماس گرفت و تهدید کرد که عواقب عدم پرداخت پول یا ارائه اطلاعات شخصی را در پی خواهد داشت، فورا با پلیس تماس بگیرید.

منابع رسمی IRCC برای شناسایی کلاهبرداری

مهاجرت به یک کشور جدید سفری است که مهاجران را ملزم می کند اطلاعاتی را بیابند که بتوانند به آن تکیه کنند. در عصر اینترنت، اطلاعات غیر قابل اعتماد در همه جا وجود دارد، زیرا تقریباً هر کسی می تواند یک وب سایت یا یک وبلاگ راه اندازی کند و ادعا کند که در موضوع مورد نظر خود متخصص است. به همین دلیل، منابع رسمی دولتی برای سفر هر مهاجر به کانادا مهم است.

مهم است که به خاطر داشته باشید که IRCC همچنین منابع رسمی دولتی (سؤالات متداول و برگه های راهنمایی) را برای کمک به مهاجران اخیر کانادا و کسانی که می خواهند در آینده به کانادا بیایند، ارائه می دهد تا کلاهبرداری و کلاهبرداری های مربوط به مهاجرت را شناسایی کرده و از آن جلوگیری کنند.

چه کسی به دنبال اطلاعاتی در مورد نوع خاصی از کلاهبرداری باشد (کلاهبرداری های تلفنی/اینترنتی، کلاهبرداری اسناد و غیره) یا به دنبال درک این موضوع باشد که اگر قربانی کلاهبرداری شد چه کاری انجام دهد، IRCC منابع آنلاین گسترده ای را در مورد همه این موضوعات ارائه می کند. این ابزارها هم به مهاجران اخیر به کانادا و هم به متقاضیان مهاجرت آینده کانادا کمک می کند تا آگاه باشند و از خود در برابر این موقعیت ها محافظت کنند.

برای مراجعه به این سایت می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

سایت رسمی دولت کانادا برای تشخیص تقلب و کلاه برداری های مهاجرتی

تایید مشروعیت ارائه دهندگان خدمات مهاجرتی کانادا

هنگامی که مهاجران به یک کشور جدید می آیند، اغلب به کمک افراد دیگر نیاز دارند. (بسته به انتخاب های انجام شده توسط فرد،) این کمک ها می تواند یک انجمن آنلاین یا یک مشاور مهاجرت مانند یک وکیل، نماینده یا مشاور مهاجرت باشد. با این حال، هر کسی می تواند از طریق یک وب سایت خود را به عنوان یک متخصص معرفی کند، و این کار برای کلاهبرداران دشوار نیست که به عنوان مشاوران مهاجرتی قابل اعتماد و معتبر ظاهر شوند.

برای کمک به مهاجران اخیر کانادا و امیدواران مهاجرت آینده در مدیریت این امر، دایرکتوری‌های رسمی ثبت شده در کانادا برای تأیید مشروعیت افرادی که ادعا می‌کنند مجاز به نمایندگی از مهاجران هستند، ارائه مشاوره مهاجرتی وجود دارد. به عنوان مثال، تمام مشاوران شهروندی و مهاجرت کانادا باید عضو کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی باشند. به همین ترتیب، وکلا و دفاتر اسناد رسمی مهاجرت کانادا باید در یک انجمن حقوقی استانی یا سرزمینی کانادا ثبت نام کرده باشند و حقوقدانان مستقر در انتاریو ملزم به عضویت در انجمن حقوقی انتاریو هستند.

IRCC تاکید می کند که اکثر انجمن های حقوقی استانی و سرزمینی باید از ابزارهای انلاین استفاده کنند تا به صورت ایمن به افراد نشان دهند که کدام وکلا در زمینه مهاجرت به کانادا قابل اطمینان هستند.

شما برای اطمینان از قانونی بودن وکیل خود می توانید به وب سایت فدرال مهاجرتی کانادا (لینک زیر) مراجعه کنید.

سایت سنجش اعتبار دولت فدرال کانادا در زمینه وکلای مهاجرتی

معرفی وکیل معتبر مهاجرتی در ایران و کانادا

آقای محمد حیدری همزمان با فارغ التحصیلی در رشته مهندسی مالی از دانشگاه تورنتو، کار خود را به عنوان تحلیلگر ارشد مالی در یک شرکت بیمه کانادایی شروع و نهایتا به عنوان مدیر ارشد ریسک در یکی از معتبرترین بانک های کانادا خدمت نمود.

به دلیل پیگیری اخبار مهاجرت به کانادا و به دنبال چند تجربه موفق در مشاوره تحصیلی،‌ به این حوزه علاقه مند گردید و به عنوان وکیل مهاجرت به کانادا فعالیت کرد. آقای محمد حیدری سپس در کالج اندرسون به تحصیل در رشته مهاجرت و شهروندی کانادا پرداخت و پس از اتمام تحصیل و گذراندن آزمون های مربوطه، موفق به اخذ پروانه مشاوره به شماره R708099 گردید.

وی هم اکنون عضو رسمی کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا (CICC) می باشد. ایشان دارای دو دفتر مهاجرتی در تهران و کانادا می باشد که شما را در تمامی مراحل مهاجرتی همراهی خواهد نمود.

وکیل مهاجرت به کانادا

شماره های تماس:

تلفن تماس هلیکا در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *