آموزش اکسپرس اینتری کانادا, مجله هلیکا

کانادا اولین قرعه کشی اکسپرس اینتری در سال 2023 را برگزار می کند

اولین قرعه کشی 2023 اکسپرس اینتری

کانادا اولین قرعه کشی اکسپرس اینتری 2023 خود را دیروز (11 فوریه – 4 شنبه 21 دی 1401) برگزار کرد. آخرین قرعه کشی این برنامه 23 نوامبر 2022 بود. اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای 5500 نامزد مهاجرت به کانادا با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 507 دعوت نامه صادر کرد.

نامزدهای واجد شرایط از کلاس تجربه کانادایی (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه مشاغل تخصصی فدرال (FSTP) دعوت شدند. اینها همه برنامه هایی هستند که تحت سیستم اکسپرس اینتری کار می کنند.

این قرعه کشی نشان دهنده افزایش تعداد ITAهای صادر شده است. این قرعه کشی بزرگترین قرعه کشی اکسپرس اینتری از زمان از سرگیری آنها در جولای سال گذشته است. در قرعه کشی 23 نوامبر 750 دعوت نامه اضافی وجود داشت که از 4750 نامزد دعوت شد و همچنین امتیاز CRS نامزدهای مهاجرت به کانادا بالاتر از آنچه از قرعه کشی قبلی در 28 سپتامبر بود.

اگر شما هم سوالات بیشتری در این زمینه دارید، کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما در شرکت مهاجرتی هلیکا یک مشاوره تخصصی به شما ارائه کنند. برای برقراری تماس روی شماره های زیر لمس یا کلیک کنید.

تلفن تماس هلیکا در ایران

اکسپرس اینتری در سال 2022

سال گذشته یک سال منحصر به فرد برای اکسپرس اینتری بود. گفته های وزیر مهاجرت کانادا، شان فریزر، نشان می‌دهد که طی 23 قرعه‌کشی در سال 2022، 46538 دعوت نامه ITA برای داوطلبان اکسپرس اینتری صادر شده است.

این تعداد افراد شامل قرعه کشی های بین ژانویه و جولای است که منحصراً برای نامزدهای برنامه های نامزد استانی (PNP) بود. قرعه کشی های اکسپرس اینتری همه برنامه ها از دسامبر 2020 به مدت بیش از 18 ماه متوقف شد. این توقف به دلیل عقب ماندگی در برنامه های ناشی از محدودیت های سفر مرتبط با کرونا بود.

در این دوره فقط برای نامزدهای CEC یا PNP دعوتنامه برای درخواست (ITA) صادر شد. با این حال، در سپتامبر 2021، وزارت مهاجرت و پناهندگی کانادا IRCC قرعه‌کشی‌های CEC را نیز متوقف کرد. مجموع تعداد ITA برای قرعه‌کشی‌های تمام برنامه‌ها، که از ژوئیه آغاز شد و بقیه سال را در بر گرفت، 35750 عدد بود.

آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری کمترین امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را با 491 شامل شد که به معنی تستقبال گسترده این کشور از مهاجران است.

بیشتر بخوانید: اخرین قوانین و روش های مهاجرت به کانادا در 2023

اکسپرس اینتری برای تغییرات آماده می شود

در نیمه دوم سال 2022، IRCC زمینه را برای تغییرات مورد انتظار وزیر در اکسپرس اینتری سال 2023 فراهم کرد. به عنوان مثال، در نوامبر، IRCC NOC 2021 را ارائه کرد که یک نسخه به روز شده از NOC 2016 بود. سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) نامیده می شود که برای تعیین حرفه و سطح مهارت یک نامزد اکسپرس اینتری استفاده می شود.

در سال گذشته IRCC از طبقه بندی مهارت ها به عنوان سطح 0-D به سیستمی مبتنی بر آموزش، مهارت، تجربه و مسئولیت ها (TEER) حرکت کرد. سیستم جدید TEER سطوح مهارت 0-E NOC 2016 را بازبینی کرده و پنج گروه TEERS ایجاد کرده است. طبق NOC 2021، شانزده شغل جدید اکنون واجد شرایط درخواست برای برنامه های مهاجرت اقتصادی هستند که توسط اکسپرس اینتری مدیریت می شوند، مانند FSWP یا CEC.

از کاندیداهایی که قبلاً پروفایل به استخر IRCC Express Entry ارسال کرده‌اند دعوت شده‌اند تا NOC خود را به‌طور مستقل به NOC 2021 جدید تغییر دهند. به روز رسانی باید برای هر موقعیت (شغل) موجود در نمایه IRCC آنها انجام شود. در صورت عدم انجام این کار، داوطلبان از دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) رد صلاحیت خواهند شد.

اگر درباره پروفایل و استخر (pool) اکسپرس اینتری اطلاعات ندارید می توانید به لینک زیر مراجعه کنید. ما در این صفحه تمامی چیزهایی که به اکسپرس اینتری کانادا مرتبط و مفید است را برای شما شرح داده ایم.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد اکسپرس اینتری کانادا

بر اساس برنامه سطوح مهاجرت 2023-2025 که در 1 نوامبر منتشر شد، کانادا تعداد نامزدهای دعوت شده از طریق برنامه های اکسپرس اینتری را افزایش خواهد داد. در سال 2023، 82880 مهاجر به عنوان مقیم دائم از طریق اکسپرس اینتری در کانادا پذیرفته خواهند شد.

این رقم در سال 2024 به 109020 نفر و در سال 2025 به 114000 نفر افزایش می یابد که تقریباً یک پنجم کل اهداف پذیرش اقامت دائم کانادا محقق خواهد شد. این اهداف بالاتر بر اهمیتی که کانادا برای مهاجرت اقتصادی در مواجهه با کمبود مداوم نیروی کار قائل است تأکید می کند. مهاجرت حدود 90 درصد از رشد نیروی کار در کانادا و تقریباً 75 درصد رشد جمعیت این کشور را تشکیل می دهد.

اکسپرس اینتری چیست؟

اکسپرس اینتری سیستم مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرتی کانادا است: کلاس تجربه کانادا (CEC)، برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP) و برنامه مشاغل تخصصی فدرال (FSTP). نامزدهای برنامه نامزد استانی (PNP) در استخر اکسپرس اینتری در حال حاضر واجد شرایط حداقل یکی از این برنامه ها هستند.

اکسپرس اینتری از یک سیستم مبتنی بر امتیاز، سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای رتبه بندی پروفایل های نامزدها استفاده می کند. کاندیداهایی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت می کنند و سپس می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

پس از درخواست نامزد مهاجرت، یک افسر IRCC درخواست را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا آنها تایید شده اند یا خیر. پس از تکمیل، در صورت تایید، کاندید اکنون وی مقیم دائم کانادا است و یک قدم به اخذ شهروندی کانادا نزدیک تر است.

بیشتر ببینید: همه چیز درباره ویزای کاری کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *