مجله هلیکا, آموزش ویزای کار کانادا

فرصت های شغلی کانادا همچنان در ماه ژوئن به رکوردهای جدیدی می رسد

مهاجرت کاری به کانادا

تصویری از فرصت های شغلی در سراسر کانادا برای ژوئن 2022.

Statistics Canada اخیراً به‌روزرسانی ماهانه خود را در مورد استخدام، درآمد و ساعات کار و فرصت‌های شغلی برای ژوئن 2022 منتشر کرده است.

بخش فرصت های شغلی این به روز رسانی نشان می دهد که کانادا در ماه می سال جاری بیش از 1,000,000 شغل خالی داشته است.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

تعداد جای خالی همچنان در حال صعود به ارتفاعات بی سابقه است

فرصت های شغلی در کانادا نسبت به ماه گذشته (بین ماه می تا ژوئن 2022) 3.2 درصد افزایش یافته است و 32200 شغل بیشتر در سراسر کشور موجود است.

این باعث می شود که برای سه ماه متوالی تعداد کل فرصت های شغلی کانادا از 1 میلیون فراتر رفته باشد.

با رسیدن نرخ خالی شغلی در ژوئن به 5.9٪ – 1٪ افزایش نسبت به ژوئن سال گذشته و مطابقت با رکورد در سپتامبر 2021 – نسبت بیشتری از کل تقاضای نیروی کار کانادا (مجموع موقعیت های شغلی پر شده و خالی، که به زمان رسیده است. در 17.7 میلیون در ژوئن) از مشاغل پر نشده تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

همچنین بخش مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی با نرخ خالی شغلی بیش از 6٪ بیشترین تقاضا را دارد.

فرصت های شغلی خالی در بخش مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی نسبت به ژوئن سال گذشته 40.8 درصد افزایش یافته است. به عبارت دیگر، این بخش اشتغال در خردادماه دارای 149 هزار و 700 شغل خالی از کارگر و 6.3 درصد اشتغال بوده که 0.4 درصد بیشتر از نرخ کل مشاغل در سراسر کشور است.

سایر بخش ها با موقعیت های شغلی قابل توجه: مسکن و غذا. خرده فروشی

بخش مسکن و غذا با وضعیت بدتر از مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی، در ماه ژوئن شاهد 171700 فرصت شغلی بود که 6.6 درصد از زمان به روز رسانی StatsCan در ماه می و 38.8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. نرخ کل فرصت های شغلی در این بخش در این مدت 12.2 بوده است.

بخش تجارت خرده‌فروشی از ماه مه شاهد 15200 فرصت شغلی بیشتر بوده است، به این معنی که 15.3 درصد مشاغل بیشتری برای کارمندان آینده ایجاد شده است. فرصت های شغلی در صنعت خرده فروشی از ژوئن 2021 22.5 درصد افزایش یافته است که در مجموع به 114400 موقعیت باز و در دسترس رسیده است که برابر با نرخ خالی شغلی 5.4 درصد است.

بیشتر بخوانید: ویزای کاری کانادا

تعداد مشاغل خالی در بخش های شغلی بیشتر

در اینجا چند آمار سریع در مورد وضعیت مشاغل خالی در پنج صنعت کلیدی شغلی دیگر در کانادا برای ژوئن 2022 آورده شده است.

  • ساخت و ساز: 89200 فرصت شغلی
  • تولید: 82800 فرصت شغلی
  • خدمات تخصصی، علمی و فنی: 72200 فرصت شغلی خالی
  • حمل و نقل و انبارداری: 49000 شغل خالی
  • مالی و بیمه: 41200 شغل خالی

این ها به چه معناست؟

نتایجی که می‌توانیم از آخرین گزارش آمار کانادا در مورد فرصت‌های شغلی در کانادا جمع‌آوری کنیم، شامل این واقعیت است که در سراسر کشور کانادا، «نسبت بیکاری به شغل به جای خالی در ژوئن به پایین‌ترین حد رکورد ۱.۰ رسید، به این معنی که یک نفر بیکار وجود داشت. برای هر شغل خالی.»

در حالی که این نسبت به طور کلی کشور کانادا را پوشش می دهد، همچنین لازم است ذکر کنیم که چهار استان نسبت بیکاری به شغل خالی زیر یک (1.0) در ماه ژوئن داشتند. 

بیشتر بخوانید: مهاجرت متخصصین به کانادا

این استان ها کبک (0.6)، بریتیش کلمبیا (0.7)، ساسکاچوان (0.8) و مانیتوبا (0.9) بودند. از سوی دیگر، با 2.7، نیوفاندلند و لابرادور بالاترین نسبت هر استان را در این دوره گزارش تجربه کردند.

نسبت بیکاری به شغل خالی در سراسر کانادا در ژوئن 2021 تقریباً دو برابر آنچه اکنون است (به طور رسمی 1.9 بود) بود، واقعیتی که با یک یافته بسیار مهم در این گزارش مطابقت دارد – بیکاری در سراسر جهان به کاهش ادامه می دهد. کانادا با افزایش فرصت های شغلی در سراسر کشورش در تلاش است.

برای حل این مشکل، کانادا به مهاجرت به عنوان یکی از روش‌های افزودن به نیروی کار این کشور نگاه می‌کند، با هدف دولت این که از هم اکنون تا سال 2024 بیشترین تعداد ساکنان دائمی احتمالی خود را دعوت کند (شامل اهداف سالانه از 430000 تا بیشتر). 450000).

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *