آموزش اکسپرس اینتری کانادا, مجله هلیکا

آیا شرایط اکسپرس اینتری کانادا در سال 2023 تغییر می کند؟

راهنمای اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کلید کانادا برای آوردن کارگران ماهر خارجی به این کشور از طریق اقامت دائم است، اما ساختار قرعه کشی های دو هفته ای اکسپرس اینتری در شرف تکامل است.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا را دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده یاری شما در این زمینه هستند. شما می توانید برای در یافت مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

اکسپرس اینتری به بیان ساده تر نام سیستم آنلاین کانادا است که برای مدیریت تجمعی برنامه های کارگران ماهر از سه برنامه مختلف استفاده می شود:

  • اسکیل ورکر یا نیروی کار متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Class)
  • اسکیل ترید یا نیروی متخصص فنی فدرال (Federal Skilled Trades Program)
  • تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)

اکسپرس اینتری همچنین روش اصلی کانادا برای آوردن کارگران ماهر بین المللی به این کشور از طریق اقامت دائم است. در ادامه قصد داریم تا تغییراتی که این برنامه در سال 2023 قرار است داشته باشد را برا شما شرح دهیم.

 بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

اکسپرس اینتری چگونه تغییر می کند؟

از آنجایی که این کشور تلاش می کند تا به کمبود نیروی کار و نیازهای اقتصاد کانادا بهتر رسیدگی کند، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قصد خود را برای شروع قرعه کشی های اکسپرس انتری هدفمند از سال 2023 به اشتراک گذاشته است.

قرعه‌کشی‌های اکسپرس اینتری که بر اساس لایحه C-19 که احیرا به تصویب رسیده است، کاندیداها را بر اساس شغل، زبان و/یا تحصیلاتشان هدف قرار می‌دهند تا شانس اقامت دائم کانادا (PR) را پیدا کنند که به بهترین نحو به رشد و شکوفایی کانادا کمک می‌کند.

به گفته وزیر مهاجرت شان فریزر، قرعه کشی های برنامه های اکسپرس انتری فعلی به طور رضایت بخشی به کانادا کمک نمی کند تا اتباع خارجی که بهترین مهارت ها و صلاحیت های این کشور را دارند جذب کند.

IRCC که از زمان نگارش دسته‌های اعتبارنامه شغلی، زبانی یا آموزشی خاص که برای اطلاع از ساختار این قرعه‌کشی‌های جدید استفاده می‌کند، تصمیم‌گیری نکرده است.

این نهاد می‌گوید که «با طیف وسیعی از تصمیم گرندگان برای اطلاع‌رسانی به دسته‌های جدید در اکسپرس اینتری مشورت خواهد کرد. ” تا در نهایت در مورد جزئیات قالب جدید تصمیم گیری شود.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

تمام این موارد به کجا ختم می شود؟

در حال حاضر، IRCC به انجام قرعه کشی های اکسپرس اینتری طبق معمول ادامه خواهد داد. تقریباً هر دو هفته یک بار، بر اسا امتیازات crs، تعدادی دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای روابط عمومی کانادا به متقاضیانی داده می شود که از طریق هر یک از سه برنامه اکسپرس انتری – CEC، FSWP و/یا FSTP – درخواست داده اند. 

نمرات CRS مدتهاست که محرک اصلی کانادا برای انتخاب نامزدهای اکسپرس اینتری بوده است. این نمرات در حال حاضر برای رتبه‌بندی متقاضیان مهاجرت به کانادا بر اساس چندین فاکتور – از جمله، اما نه محدود به سن، مهارت زبان رسمی و تجربه کاری کانادایی – استفاده می‌شود و ITAها بر این اساس ارسال می‌شوند.

با این حال، در اوایل سه ماهه اول 2023، سیستم اکسپرس انتری از تمرکز بر امتیازات CRS و قرعه کشی هایی که به کانادا اجازه می دهد از مهاجرانی استقبال کند که به این کشور کمک می کند تا تمرکز بهتری بر روی رفع نیازها و نقاط ضعف بازار کار داشته باشد.

به گفته وزیر فریزر هدف نهایی این قرعه‌کشی‌های هدفمند تقویت بازار کار کانادا است و امیدواریم « شاهد افزایش بالقوه نرخ‌های نگهداری [در میان افرادی که در جوامع خاص ساکن می‌شوند] باشیم، زیرا مردم به جایی می‌آیند که می‌دانند فرصت‌هایی دارند، زیرا این اساس کار آنها بود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *