آموزش مهاجرت به کانادا, مجله هلیکا

نگاهی به جمعیت شناسی کانادا در سال 2041

مهاجرت به کانادا

در این مقاله سعی شده است تا مسیر جمعیتی کنونی کانادا را در گزارش آمار کانادا و اینکه چگونه این کشور از نظر قومی فرهنگی در سال 2041 به نظر می رسد را پی ببرید.

جهان می تواند در 20 سال خیلی تغییر کند، و این واقعیت زمانی که به طور خاص به کانادا نگاه می کنیم تفاوتی ندارد. در 8 سپتامبر، آمار کانادا پیش بینی خود را برای ترکیب جمعیتی کانادا در سال 2041 منتشر کرد.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

این پیش‌بینی‌ها، که ریشه در داده‌های سرشماری نفوس سال 2016 دارند، بینش‌های کلیدی را در مورد اینکه ارقام و آمارهای کنونی پیش‌بینی می‌کنند کشور از نظر جمعیتی در 19 سال آینده پیش‌بینی می‌کنند، ارائه می‌کند.

سهم بالای مهاجران در جمعیت کانادا در سال 2041

با ادامه روندی که بیش از دو دهه پیش آغاز شد، پیش‌بینی می‌شود که مهاجرت یکی از محرک‌های اصلی جمعیت کانادا در دهه‌های آینده باشد.

بر این اساس، آمار کانادا پیش‌بینی می‌کند که جمعیت مهاجر در کانادا بین سال‌های 2016 تا 2041 از 7.2 تا 12.1 درصد افزایش می‌یابد.

با استفاده از اعداد دقیق تر، StatsCan پیش بینی می کند که درصد مهاجران در کانادا که در سال 2016 21.9٪ بود، می تواند در حدود 19 سال آینده به چیزی در محدوده 29.1٪ تا 34.0٪ برسد – عددی که بالاترین رقم تاریخی را نشان می دهد. یعنی بالاترین سطح در تاریخ 155 ساله این کشور.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

در سال 2041، اگر روند فعلی ادامه یابد، نیمی از جمعیت کانادا را مهاجران و فرزندان کانادایی تبار آنها تشکیل خواهند داد.

مطابق با افزایش مورد انتظار در جمعیت مهاجر کانادا، پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2041، «مهاجران و فرزندان کانادایی‌تبار آنها» بر اساس سناریوی مرجع استفاده شده توسط StatsCan، پنجاه و دو درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل دهند. این افزایش 12.4 درصدی نسبت به سال 2016 است که جمعیت کانادا به 14.4 میلیون نفر رسید و همین گروه 40 درصد از کل آن را تشکیل می داد.

علاوه بر این، این درصد بالا (52.4٪) ممکن است فقط در محدوده متوسط ​​نتایج ممکن باشد. در واقع، پیشنهاد می‌شود که عدد واقعی می‌تواند تا 54.3 درصد (با رقم پایین 49.8 درصد) باشد.

این بدان معناست که تعداد مهاجران و فرزندان کانادایی آنها در کانادا می تواند چیزی بین 23.7 تا 25.9 میلیون باشد (با توجه به جمعیت پیش بینی شده 47.7 میلیون نفری کانادا در سال 2041).

در سال 2041، دو پنجم جمعیت کانادا بخشی از یک گروه نژادی خواهند بود

همانطور که StatsCan به ویژگی های جمعیتی پیش بینی شده کانادا در سال 2041 عمیق تر می شود، مشخص می شود که جمعیت سایر نژادها در این کشور می تواند بین 16.4 تا 22.3 میلیون نفر باشد. این رقم به این معنی است که سایر نژادها در کانادا بین 38.2٪ تا 43٪ از کل جمعیت کانادا را تشکیل می دهند، از 22.2٪ در سال 2016 (زمانی که تعداد افراد در این دسته 8 میلیون نفر بود).

توجه: دولت کانادا خاطرنشان می کند که توصیفگر استفاده شده در اینجا – جمعیت “سایر نژادها” – به “افراد متعلق به یک گروه اقلیت قابل مشاهده” اشاره دارد، همانطور که از متغیر “گروه اقلیت قابل مشاهده” مشتق شده است که بخشی از اطلاعات جمع آوری شده از طریق آمار بوده است.طبق سرشماری جمعیت کانادا از سال 1996.

در سال 2041، به نسبت 1 در 4 کانادایی ها در آسیا یا آفریقا متولد خواهند شد

از منظر دقیق‌تر، پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا سال 2041 از هر 4 کانادایی، 1 نفر در آسیایی یا آفریقایی متولد می‌شود.

تخمین زده می شود که بین 9.9 تا 13.9 میلیون متولدین آفریقا یا آسیایی بخشی از کل جمعیت کانادا در سال 2041 باشند که از 23.1٪ تا 26.9٪ از مردم این کشور را تشکیل می دهند. این نتیجه نشان دهنده افزایش قابل توجهی از 13.5 درصد در سال 2016 است.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

مهاجران همچنان در تورنتو، مونترال و ونکوور متمرکز خواهند شد

تاکنون، پیش‌بینی می‌شود که میزان قابل توجهی از ترکیب جمعیتی کانادا تا سال 2041 تغییر کند. با این حال، یک چیز که انتظار می‌رود ثابت بماند، اولویت‌های مهاجران در مورد محل اقامت آنها در کشور است.

چند دلیل کلیدی برای این تداوم عبارتند از عواملی مانند فشار بر بازار مسکن و توسعه زیرساخت های شهری. با این حال، صرف نظر از جزئیات، احساس کلی این است که واقعیت فعلی کانادا پیش بینی نمی شود که در آینده تغییر کند.

 نکته کلیدی از این بخش از گزارش StatsCan این است که اکثر مهاجران کانادایی در یک منطقه شهری (CMA) به زندگی خود ادامه خواهند داد و سه شهر – تورنتو، مونترال و ونکوور – همچنان در دهه‌های آینده محل پر طرفدار مهاجران خواهد بود.

همه اینها به چه معناست: کانادا، کشوری با تضادهای امروز، و حتی فردا بیشتر

به طور کلی، انتظار می رود افزایش پیش بینی شده در مهاجرت به کانادا به مرور زمان شکاف های قومی فرهنگی موجود در سراسر کشور را تشدید کند.

برای مثال، انتظار می‌رود که حضور  سایر نژادها به طور کلی در سراسر کشور افزایش یابد، اما به طور قابل‌توجهی بالاتر از میانگین ملی (بیش از 41٪) در 9 CMA انتاریو یا مرکز/غرب کانادا: تورنتو، ونکوور، کلگری، Abbotsford-Mission باقی می‌ماند. ، ادمونتون، وینیپگ، اتاوا-گاتیناو (بخش انتاریو)، ویندزور و رجینا.

بیشتر بخوانید: وکیل مهاجرت به کانادا

از سوی دیگر، انتظار می‌رود واقعیت معکوس در شرق کانادا، کبک، جوامع روستایی کشور و اکثر CMA های دیگر هر استان (که در بالا مشخص نشده‌اند) شکل بگیرد – همه مکان‌هایی که نسبت سایر نژادها کمتر از سطح ملی است. آن هم به طور میانگین.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *