مجله هلیکا, مهاجرت خانوادگی به کانادا

نحوه حمایت مالی از خانواده خود برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا

طرح های حمایت از خانواده در کانادا برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، همسران، شرکای معمولی، شرکای زناشویی و فرزندان قابل درخواست است.

بر اساس طرح سطوح مهاجرت این کشور، مهاجرت طبقه خانوادگی دومین گروه بزرگ پذیرفته شدگان برای مهاجرت به کانادا است. کانادا برنامه دارد در سال 2022، 105000 نفر شرکت کننده در کلاس مهاجرتی خانواده دریافت کند که 25000 نفر از طریق برنامه پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) و 80000 نفر از طریق همسران، شرکا و فرزندان وارد خاک کانادا می شوند.

اگر شما هم در زمینه مهاجرت به کانادا سوالاتی دارید، کافیست با همکاران ما در شرکت مهاجرتی هلیکا تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره تخصصی در این زمینه به شما ارائه کنند.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

چگونه می توانم اسپانسر مهاجرت خانوادگی به کانادا باشم؟

برای حمایت مالی از یکی از اعضای خانواده، باید به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) نشان دهید که:

یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا با سن 18 سال یا بیشتر که از نظر مالی توانایی حمایت از فرد مورد حمایت را برای چند سال دارد هستید.

چه کسانی را میتوانم اسپانسر مهاجرت به کانادا کنم؟

شرکای زناشویی، همسران و شرکای عادی
کودکان \ والدین \ پدربزرگ و مادربزرگ
کانادایی ها فقط در شرایط بسیار محدود می توانند از بستگان خود مانند خواهر و برادر، خواهر، خاله و عمو حمایت مالی کنند.

چگونه از همسر یا شریک زندگی خود برای مهاجرت به کانادا حمایت مالی کنم؟

شما و همسرتان می توانید به عنوان متقاضی داخلی یا خارجی برا یمهاجرت به کانادا درخواست دهید. نامزدهای داخلی در کانادا حمایت مالی می شوند.

فقط شهروندان کانادایی مجاز به زندگی در خارج از کانادا با همسران خارجی خود در طول فرآیند اسپانسرشیپ هستند. ساکنان دائمی که گزینه خارج از کشور را انتخاب می کنند باید در کانادا بمانند و همسر آنها باید در خارج از کانادا بماند تا زمانی که درخواست در حال بررسی است.

روند درخواست شما نیاز دارد که دو درخواست ذکر شده در زیر را همزمان ارسال کنید:

درخواست حمایت شما برای همسر یا شریک زندگی شما
درخواست اقامت دائم شوهر یا شریک زندگی شما
اگر متقاضی داخلی کانادا هستید، می‌توانید همزمان با درخواست خود برای مجوز کار آزاد همسر (SOWP) نیز درخواست دهید.

چگونه فرزندم را برای مهاجرت به کانادا اسپانسر کنم؟

برای حمایت از فرزند خود، باید شهروند کانادا یا مقیم دائم 18 سال سن داشته باشید و نشان دهید که می توانید از نظر مالی نیازهای اولیه خود و همچنین نیازهای فرزندتان را برآورده کنید.

اگر فرزند شما فرزند قانونی یا بیولوژیکی شما باشد، ازدواج نکرده باشد و کمتر از 22 سال سن داشته باشد، ممکن است واجد شرایط حمایت مالی باشد. کودکان 22 ساله و بالاتر اگر دارای ناتوانی جسمی یا ذهنی باشند که آنها را از حمایت مالی منع می کند و از قبل از 22 سالگی برای حمایت مالی به والدین خود متکی بوده اند، ممکن است تحت تکفل تلقی شوند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

چگونه از والدین یا پدربزرگم برای مهاجرت به کانادا حمایت کنم؟

برنامه PGP اجازه می دهد تا والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها حمایت شوند.

برای واجد شرایط بودن به عنوان اسپانسر، باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و شهروند کانادا یا مقیم دائم در طول فرآیند اسپانسرینگ باشید. اگر شما مقیم موقت هستید یا درخواست اقامت دائم در حال بررسی دارید، نمی توانید از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود برای مهاجرت از طریق PGP حمایت مالی کنید.

همچنین باید مدرکی دال بر درآمد ارائه دهید که نشان دهد حداقل درآمد ضروری لازم (MNI) را دارید.

روش درخواست، از جمله MNI لازم برای حمایت از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ، ممکن است به طور منظم تغییر کند. IRCC دستورالعمل های درخواست را به صورت سالانه صادر می کند.

پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و والدینی که قصد بازدید از کانادا را دارند ممکن است واجد شرایط دریافت سوپر ویزا باشند که به آنها اجازه می دهد تا حداکثر پنج سال بدون نیاز به تمدید وضعیت خود در کانادا بمانند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مهاجرت خانوادگی به کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *