مجله هلیکا, آموزش مهاجرت به کانادا

اداره مهاجرت کانادا به دنبال بهبود مدیریت برنامه آزمایشی مهاجرت است.

مهاجرت به کانادا

بخش پاسخگویی IRCC به بخش های عملیاتی توصیه می کند که خلأهای موجود در اجرای برنامه های آزمایشی را برطرف کنند.

عناوینی که در این مطلب میخوانید:

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حال ایجاد اصول راهنما برای مدیریت برنامه های آزمایشی مهاجرت است.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

شعبه حسابرسی داخلی و پاسخگویی اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا یک بررسی را به مدیریت ارشد ارائه می دهد که برای بهبود عملیات بخش طراحی شده است.

این عملیات حسابرسی داخلی فرآیندهای مدیریت، حاکمیت و کنترل IRCC را ارزیابی می کند. از ژوئن 2021 تا اوت 2021، شعبه پاسخگویی، برنامه های آزمایشی مهاجرت خود را انجام داد. 

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

برنامه های مهاجرت آزمایشی، موقتی هستند و اجازه دارند به مدت پنج سال قبل از اینکه IRCC تصمیم بگیرد که آیا برنامه آزمایشی را به یک برنامه دائمی تبدیل کند یا خیر، فعالیت کنند. به هر برنامه آزمایشی سالانه 2750 درخواست اختصاص داده می شود تا رسیدگی شود.

سه برنامه آزمایشی برای بررسی دقیق انتخاب شدند: برنامه ویزای استارت آپ، آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس (که اکنون یک برنامه است)، و خلبانان مراقب. نتایج در 29 مارس منتشر شدند و در 8 اوت به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفت.

بخش پاسخگویی همچنین توصیه کرد که IRCC باید به طور رسمی مجموعه ای از اصول راهنما را برای برنامه های آزمایشی تعریف کند تا به طراحی، اجرا و ارزیابی بهتر آنها کمک کند.

برنامه های آزمایشی عموماً به منابع مالی و انسانی بیشتری در مرحله طراحی نیاز دارند، با این حال چندین برنامه آزمایشی بدون تخصیص منابع اضافی برای پاسخگویی به تقاضاها توسعه یافته اند.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

همچنین هیچ تحلیلی از تأثیر برنامه های آزمایشی بر توانایی کارکنان IRCC برای ارائه برنامه های اصلی خود یا توسعه اقدامات کاهش موثر برای به حداقل رساندن تأثیر وجود نداشت.

آموزش برای وظایف عملیاتی خاص خلبان ناسازگار بود، که مدیریت موثر بار کار را برای کارکنان دشوار می کرد. همچنین شناسایی کارایی آموزشی را برای بخش دشوار می کرد. آموزش ویژه برنامه آزمایشی اغلب توسط کارکنان با تجربه پردازش ایجاد و ارائه می شود.

علاوه بر این، لزوماً یک بررسی تضمین کیفیت برنامه آموزشی وجود ندارد، که می تواند بر ارتباط و پایداری آموزش های ویژه خلبان در بخش مهاجرت تأثیر بگذارد.

فقدان اصول راهنما برای مدیریت آزمایشی به این معنی است که منابع موجود ممکن است به طور مؤثر مورد استفاده قرار نگیرند و در نتیجه خلأهایی در اجرای عملیات برنامه آزمایشی ایجاد شود. همچنین ممکن است شناسایی مسائل در حال ظهور در خلبان ها، یا در نظر گرفتن درس های آموخته شده برای خلبان های جدید و برنامه های موجود دشوارتر باشد.

بدون اصول راهنما به وضوح تعریف شده برای مدیریت خلبانان، ممکن است تصمیم گیری آگاهانه و مبتنی بر داده در مورد انتقال احتمالی آنها به برنامه های دائمی دشوارتر باشد.

شعبه پاسخگویی توصیه کرد که IRCC مجموعه ای از اصول راهنما و همچنین پیاده سازی مکانیسم ها و کنترل هایی را برای فعال کردن آنها تعریف کند. در پاسخ، شعبه مهاجرت و بخش عملیات IRCC در حال ادغام اصول راهنما برای کمک به مدیریت بهتر برنامه های آزمایشی و استانداردسازی توسعه و اجرای آنها هستند.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *