آموزش مهاجرت استانی (PNP) کانادا

برنامه مهاجرتی جدید ایالت ساسکاچوان برای متخصصان

مهاجرت استانی ساسکاچوان

برنامه نخبگان ساسکاچوان (Tech Talent Pathway)، گزینه های مهاجرتی جدیدی را برای صاحبان ‌یازده حرفه جدید که تمایل به مهاجرت به ایالت ساسکاچوان را دارند، باز خواهد کرد.

عناوینی که در این مطلب میخوانید:

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

در تاریخ دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۰ (7 March 2022) ایالت ساسکاچوان مسیر مهاجرتی جدیدی را تحت برنامه مهاجرتی کلی خود(SINP) باز نمود که قصد جذب نیروهای فنی را به این ایالت دارد.

این برنامه قصد تسهیل شرایط کمبود نیروی کار در ایالت ساسکاچوان را دارد. به کمک این مسیر مهاجرتی، کارفرمایان قادر خواهند بود تا نیروهای فنی بیشتری را جذب بازار کار ساسکاچوان نمایند.

« همچنانکه ساسکاچوان به آرامی در حال خروج از اثرات پاندامی کروناست،‌بخش فناوری ما پیشران رشد اقتصادی خواهد بود.» این جمله را Jeremy Harrison وزیر کار و مهاجرت ایالت ساسکاچوان در رسانه ها اعلام نمود.او همچنین افزود که  «مسیر جدید کارفرمایان ایالتی را قادر خواهد ساخت تا زبده ترین نیروهای فنی و تخصصی را برای بخش پررونق تکنولوژی ما به کار گیرند.»

این برنامه جدید نیروی کار شاغل در ساسکاچوان و کسانی که از خارج از کانادا برای مشاغل این ایالت استخدام می شوند را با سرعت بیشتری به عنوان مقیم دایم کانادا می پذیرد.

همچنین Aaron Genest مدیر برنامه SackTech نیز در نشست رونمایی از این برنامه گفت:«اقتصاد ساسکاچوان برپایه توانایی جذب و نگهداری مهاجرین ماهرو توانمندی است که ستون ها ی مهارت های تخصصی را در جامعه و نیروی کار ما شکل می دهند. این برنامه مزیت های رقابتی ویژه ای را برای صنایع ساسکاچوان به وجود می آورد که در کانادا منحصر به فرد می باشد. این برنامه فرآیند مهاجرت نخبگان زبده و مورد نیاز را بسیار تسریع نموده و نشان می دهد که ما می خواهیم که این افراد را در ایالت خود نگه داشته و به کمک آنها روش های خلاقانه ای را برای توسعه صادرات ساسکاچوان به تمام دنیا فراهم آوریم.»

بیشتر بخوانید: صفر تا صد برنامه مهاجرت استانی PNP کانادا

برای واجد شرایط شدن در این برنامه، متقاضیان می بایست دارای مدارک زیر باشند:

 • نامه پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ساسکاچوانی
 • حداقل نمره زبان معادل CLB 5 اگر متقاضی در ساسکاچوان کار نمی کند و یا CLB7 اگر از روش اکسپرس اینتری اقدام می کند.
 • حداقل یکسال سابقه کار در شغل مورد نظر طی پنج سال گذشته و یا شش ماه کار در ساسکاچوان
 • تحصیلات دانشگاهی
 • واجد شرایط بودن جهت اخذ گواهینامه های حرفه ای ایالت ساسکاچوان

هرچند که برنامه مهاجرتی استانی (SINP) ممکن است در هر لحظه تغییر کند، ‌اما تصمیم گیران اعلام نموده اند که مبنای تصمیم گیری، قوانینی است که در زمان دریافت مدارک متقاضیان جاری بوده است.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) تعداد افرادی که در هرسال می توانند در این برنامه قرار بگیرند را تعیین می کنند . هرچند هیچ تضمینی در پذیرش همه پرونده های نیست.

مشاغل قابل قبول

افرادی که در یکی از مشاغل زیر پیشنهاد شغلی دریافت نمایند می توانند  برای برنامه نخبگان فنی ساسکاچوان اقدام نمایند:

 • 0213 Computer and information systems managers
 • 2133 Electrical and Electronics engineers
 • 2147 Computer engineers (except software engineers and designers)
 • 2171 Information System analysts and consultants
 • 2172 Database analysts and data administrators
 • 2173 Software engineers and designers
 • 2174 Computer programmers and interactive media developers
 • 2175 Web designers and developers
 • 2281 Computer network technicians
 • 2282 User support technicians
 • 2283 Information system testing technicians

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP ساسکاچوان کانادا

به جز افرادی که برای پناهندگی اقدام نموده اند، سایر افرادی که قانونی در کانادا هستند ویا در خارج کانادا زندگی می کنند،  می توانند برای این برنامه اقدام نمایند. داشتن پشنهاد شغلی معتبر (یکساله و تمام وقت) از کارفرمای ساسکاچوانی و نیز تمایل به زندگی و کار در این ایالت از جمله شروط اصلی این برنامه هستند.

چنانچه فرد هم اکنو در ایالت ساسکاچوان کار می کند، داشتن سابقه کار شش ماهه و تمام وقت ( حداقل سی ساعت در هفته)‌برای این کارفرما لازم است. در غیر اینصورت متقاضی باید یک سال سابقه کار مرتبط در مجموع پنج سال گذشته را در شغل مربوطه از خود نشان دهد.

در زمینه الزامات مربوط به زبان انگلیسی،‌ شاغلین ملزم به داشتن شرایط تعیین شده از سوی کارفرما می باشند. چنانچه متقاضی هم اکنون برای کارفرمایی که پیشنهاد شغلی داده کار نمی کند،‌توانایی زبان باید در سطح CLB5 یا بالاتر دریکی ازدو زبان رسمی کانادا  یعنی (انگلیسی و یا فرانسه) باشد.

همچنین در صورت نیاز به لایسنس یا مدرک مهارتی جهت انجام شغل پیشنهاد شده، متقاضی باید شواهد کافی مبنی بر توانایی اخذ این مدارک شغلی را داشته باشد. مهندسین کامپیوتر، مهندسین نرم افزار (به جز طراحان وب سایت) ‌و نیز مهندسین برق و المترونیک می بایست یکی از مدارک زیر را داشته باشند:

 • تاییدیه از سازمان مهندسین و اقلیم شناسان ساسکاچوان (APEG) مبنی بر اینکه متقاضی در حال گذران مراحل عضویت به عنوان کارآموز مهندسی است ویا
 • تاییدیه از (APEG) مبنی بر اینکه متقاضی جهت امتحان نظام مهندسی دعوت شده است.

همچنین داشتن تحصیلات دانشگاهی برای قرار گرفتن در این برنامه ضروری است.

شرایط لازم برای متقاضیان اکسپرس اینتری

افرادی که از طریق برنامه اکپرس اینتری اقدام نموده و دارای شماره پروفایل و کد شغل یابی از اداره مهاجرت و شهروندی باشند،‌ در صورت واجد شرایط بودن برای این برنامه در مدت زمان بسیار کوتاه تری ( کمتر از شش ماه) می توانند در این برنامه پذیرفته شوند. مشروط بر اینکه دارای سطح زبان CLB7 باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *