آموزش مهاجرت استانی (PNP) کانادا, مجله هلیکا

ایالت های منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد برای پناهندگی استانی کانادا قرعه کشی برگزار می کنند

مهاجرت استانی منیتوبا

هر دو استان در آخرین قرعه کشی های خود بیش از 100 ITA صادر کرده اند.
منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد دعوتنامه هایی را برای درخواست از طریق برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) در این هفته صادر کرده اند.

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) PNP های مخصوص به خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه مند می توانند برای مهاجرت استانی دعوت شوند. دریافت نامزدی استانی می تواند افراد را یک قدم به اقامت دائم کانادا نزدیک تر کند و مفید باشد.

اگر شما هم در خصوص مهاجرت به کانادا سوالاتی دارید، میتوانید با همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا تماس بگیرید تا به شما یک مشاوره تخصصی در این زمینه ارائه دهند.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

برنامه های مهاجرتی کبک توسط استان اداره می شود و از برنامه های مهاجرتی کانادا متمایز است. کبک تنها استانی است که بر همه مهاجران کنترل دارد.

برنامه مهاجرت استانی کانادا یا PNP سالانه 105000 پذیرش PR را شامل می شود. این برنامه در سال 1998 آغاز شد و تعداد سالانه پذیرش PNP از آن زمان به طور پیوسته افزایش یافته است. هر دو دولت فدرال و استانی آن را ابزاری موثر برای ارتقای توسعه اقتصادی خارج از مراکز شهری می دانند.

اگر میخواهید که درباره برنامه مهاجرت استانی کانادا اطلاعات کاملی بدست آورید، به لینک زیر مراجعه کنید:

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP کانادا

NOC 2021

برنامهNOC 2021 به این معنی است که استان ها اخیراً قرعه کشی های کمتری برگزار کرده اند زیرا معیارهای واجد شرایط بودن PNP های خود را برای سازگاری با سیستم به روز شده تطبیق داده اند.

اخیراً، IRCC به استفاده از نسخه جدیدتری از طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC 2021) روی آورده است. در نتیجه، استان‌ها سیستم‌های داخلی خود را با معیارهای واجد شرایط بودن تطبیق داده‌اند. این باعث کاهش سرعت در قرعه کشی PNP شد.
برای مثال، تا 12 اکتبر، بریتیش کلمبیا (BC) قرعه کشی را از طریق برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) به صورت هفتگی برگزار می کرد، اما این در حالی است که ایالت بریتیش کلمبیا هنوز قرعه کشی های خود را آغاز نکرده است.

طی ماه گذشته، BC تغییرات شدیدی در سیستم تخصیص امتیاز خود ایجاد کرده است. سیستم امتیاز استانی BC PNP بسیار شبیه سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری (CRS) عمل می کند.

قابل ذکر است، امتیاز برای سطوح مهارت کلاس ملی (NOC) حذف شده است. سیستم NOC روش اصلی طبقه بندی مشاغل در کانادا است و اخیراً به طبقه بندی TEER رفته است.

در نتیجه، تعداد امتیازهای اختصاص یافته به سرمایه انسانی (مهارت ها، تجربه تحصیلات و شایستگی های فرد) و عوامل اقتصادی (پیشنهاد شغل، درآمد، منطقه اشتغال) متقاضیان افزایش یافته است.
امتیازهای اضافی برای تعیین حرفه و مهارت زبان در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی اضافه شده است.
همچنین امتیاز هایی نیز برای تجربه قبلی کار یا تحصیل در خارج از کلانشهر ونکوور نیز افزوده گردیده است.

نتایج مهاجرت استانی از 11 تا 18 نوامبر

منیتوبا

منیتوبا در مجموع 518 مهاجر را تحت برنامه نامزدی استانی منیتوبا دعوت کرد. برای دعوت، نامزدها باید معیارهای اولیه برنامه خود را داشته باشند. این استان در مجموع این تعداد دعوت نامه ها را صادر کرده است:

  • 177 دعوت نامه برای کارگران ماهر با حداقل امتیاز 616
  • 143 دعوتنامه Skilled Workers Overseas با حداقل امتیاز 703
  • 198 دعوتنامه بدون نیاز به امتیاز برای جریان آموزش بین المللی

از مجموع افرادی که برای درخواست دعوت شده بودند، 125 نفر دارای پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری بودند.

این استان به پردازش همه ی (EOI) دریافت شده قبل از 16 نوامبر تحت NOC 2016 ادامه خواهد داد. هر گونه EOI دریافت شده در تاریخ 16 نوامبر یا بعد از آن تحت NOC 2021 ارزیابی می شود.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP منیتوبا

جزیره پرنس ادوارد

در 17 نوامبر، جزیره پرنس ادوارد، برای 141 نامزد از طریق جریان‌های Labor و Express Entry و همچنین هشت نامزد از طریق جریان‌های Business Work Permit Entrepreneur دعوتنامه صادر کرده است که در مجموع به 149 نفر می رسد. پناهندگی از طریق کارآفرینی و کسب و کار حداقل به 69 نمره نیاز دارند.
این استان همچنین 39 نامزد را از طریق جریان کارگر و اکسپرس انتری در 3 نوامبر دعوت کرد.

کاندیداهای اکسپرس اینتری که مایلند توسط PEI نامزد شوند، باید یک ابراز علاقه (EOI) جداگانه به PNP PEI ارسال کنند.

به پروفایل های EOI بر اساس شبکه امتیازات PEI امتیاز داده می شود و مانند سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری (CRS)، از کاندیداهایی که بالاترین رتبه را دارند دعوت می شود تا از طریق قرعه کشی ماهانه درخواست دهند.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP جزایر پرنس ادوارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *