مجله هلیکا, آموزش مهاجرت به کانادا

وزیر مهاجرت کانادا اقدامات جدیدی را برای مدرن کردن سیستم مهاجرت کانادا در نظر گرفته است

مهاجرت به کانادا

اخیرا وزیر مهاجرت کانادا شان فریز موارد مثل معافیت از معاینات پزشکی، درخواست های آنلاین مهاجرت، و ردیاب های بیشتر وضعیت درخواست برای تازه واردان کانادایی را در نظر گرفته است.

در اول سپتامبر، شان فریزر، وزیر مهاجرت، خدمات آنلاین جدیدی را در سراسر سیستم مهاجرت کانادا معرفی کرد که هدف آن بهبود تجربه مهاجران و کاهش معوقات بود.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

بیماری کرونا نیاز به یک سیستم مهاجرت مدرن را به خوبی نشان داد. فریزر از مرکز پردازش IRCC در نیو واترفورد، نوا اسکوشیا، آخرین تغییرات را در مورد چگونگی تأثیر دیجیتالی‌سازی بر عملیات پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد.

در کانادا پیشرفت های جدیدی برای تازه واردان و شهروندان آینده خواهد بود.برخی از متقاضیان داخل کانادا از معاینات پزشکی معاف هستند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

فریزر در تلاشی برای کاهش زمان انتظار، متقاضیان اقامت دائم و موقت را که در حال حاضر در کانادا هستند از الزامات آزمون پزشکی مهاجرت معاف می کند.

 این معیار فقط برای افرادی اعمال می شود که معیارهای خاصی را دارند. در بیانیه رسانه ها معیارها و همچنین زمان اجرایی شدن این اقدام مشخص نشده است. IRCC انتظار دارد که بر حدود 180000 تازه وارد تأثیر بگذارد.

کانادا قبلاً از ژوئن 2021 تا مارس 2022 از الزامات معاینه پزشکی چشم پوشی کرده بود.

در این بیانیه آمده است که این اقدام برای کاهش بیشتر زمان انتظار و بر اساس استخدام 1250 کارمند جدید برای کمک به افزایش ظرفیت پردازش در نظر گرفته شده است.

درخواست‌های مهاجرت به کانادا از 23 سپتامبر 100% دیجیتال می‌شوند.

IRCC از 23 سپتامبر انتقال به 100% برنامه های کاربردی دیجیتال را برای اکثر برنامه های اقامت دائم آغاز خواهد کرد. قوانین جایگزین برای افرادی که نیاز به اقامت دارند در دسترس خواهد بود.

دپارتمان مهاجرت متعهد شد که درخواست های مهاجرت را در ژانویه گذشته دیجیتالی کند. IRCC قبلاً در ایمیلی به CIC News گفته بود که انتظار دارد پورتال برنامه آنلاین به طور کامل در بهار یا تابستان 2022 اجرا شود.

برنامه های بیشتری برای داشتن ردیاب وضعیت برنامه

تا بهار 2023، هفت برنامه اقامت دائم و اقامت موقت دیگر دارای ردیاب وضعیت درخواست خواهند بود، مانند آنچه که در فوریه برای متقاضیان حمایت از همسر، شریک زندگی و فرزند تحت تکفل راه اندازی شد. 

ردیاب وضعیت درخواست شهروندی که در ماه مه 2021 برای مشتریان راه اندازی شد و برای دسترسی به نمایندگان در این ماه گسترش خواهد یافت.

همچنین، IRCC ابزار زمان پردازش آنلاین خود را برای ارائه اطلاعات دقیق تر بهبود می بخشد. از پاییز، IRCC تخمین‌های آینده‌ را درباره مدت زمان مورد نیاز برای پردازش یک درخواست منتشر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

مدرن کردن شهروندی کانادا

در آگوست 2021، IRCC ابزاری را راه‌اندازی کرد که امکان ارسال درخواست‌های شهروندی خاص را به صورت آنلاین فراهم می‌کرد. این ابزار باز است تا به گروه‌های بزرگسال 18 سال و بالاتر اجازه دهد تا با هم درخواست دهند. IRCC قصد دارد تا پایان سال این ابزار را برای ارائه برنامه های کاربردی آنلاین برای افراد زیر 18 سال گسترش دهد.

در سال جاری تاکنون، کانادا از اهداف شهروندی خود برای سال های 2021-2022 فراتر رفته و بیش از 217000 شهروند جدید را پذیرفته است. تا کنون در سال مالی جاری، از اول آوریل تا 31 ژوئیه، کانادا پذیرای بیش از 116000 شهروند جدید در مقایسه با 35000 نفر در مدت مشابه در سال 2021 بوده است.

بیش از 300000 ساکن دائمی جدید تا کنون در سال 2022

در سال 2021، IRCC با پذیرش بیش از 405000 ساکن دائمی جدید در کانادا، یک رکورد تاریخی به نام خود ثبت کرد. هدف ما برای سال 2022 استقبال از 431000 ساکن دائمی است و ما در راه دستیابی به آن هستیم. از 22 آگوست، کانادا بیش از 300000 مقیم دائمی را در کانادا پذیرفته است که زودتر از هر سال گذشته از نقطه عطف پیشی گرفته است.

بیشتر بخوانید: وکیل مهاجرت به کانادا

«مهاجرت مربوط به مردم است. فریزر در این نسخه گفت: این درباره شروع یک شغل جدید، اتحاد دوباره خانواده و ایجاد یک زندگی جدید در این کشور زیبا است که ما آن را خانه می نامیم. از آنجایی که ما به دنبال تقویت سیستم مهاجرت خود با به روز رسانی فناوری خود هستیم، مردم – مشتریان ما – باید در مرکز همه کارهایی که انجام می دهیم باشند. با افزودن منابع در جایی که مورد نیاز است، و استفاده از فناوری برای سریع‌تر کردن رسیدگی و استفاده آسان‌تر برای مشتریانمان، می‌توانیم به تازه‌واردها و شهروندان جدید تجربه خوشامدگویی را که شایسته آن هستند ارائه دهیم.».

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *