ایالت Nova Scotia

همه چیز درباره برنامه مهاجرت استانی PNP ایالت نوا اسکوشیا کانادا

اطلاعات کلی درباره ایالت نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا یکی از ایالت شرقی کاناداست که به سلسله تپه های سبز،‌صخره های ساحلی بزرگ و فواره های طبیعی خود معروف است.

نام این ایالت در زبان لاتین به معنای اسکاتلند جدید است . ازاینرو پرچم آن نیز شباهت های زیادی به پرچم اسکاتلند دارد.

این ایالت با ۵۳ هزار کیلومتر مربع خشکی و ۲ هزار و۳۰۰  کیلومتر مربع حریم آبی در مجموع مساحتی بیش از ۵۵ هزار کیلومتر مربع دارد.

نوااسکوشیا در اول جولای ۱۸۶۷ به فدراسیونی پیوست که بعدها کشور کانادا را تشکیل دادند.. زبان رسمی مردم این ایالت انگلیسی می باشد. شهر هلیفکس مرکز این ایالت می باشد.

جالب است بدانید که : 

 • هیچ نقطه ای در داخل ایالت نوااسکوشیا بیش از ۶۰ کیلومتر فاصله تا دریا ندارد. با داشتن ۱۳۰۰۰ کیلیومتر ساحل،‌ نوااسکوشیا را سرزمین بازی آبی کانادا می نامند.
 • متوسط درآمد ساکنین این ایالت بیش از ۸۰ هزاردلار در سال بوده که از متوسط درآمد کانادایی ها بیشتر است. نرخ مالیات نیز ۱۵/۸ درصد می باشد.
 •  خلیج فاندی (Fundy) واقع در این ایالت  مرتفع ترین جزر و مد های دنیا را در طول روز به خود می بیند. روزانه بیش از ۱۴۰ میلیارد متر مکعب آب در سواحل این خلیج در جریان جزر و مد جابه جا می شوند.
 •  سواحل نوااسکوشیا زیستگاه بیش از ۱۲ گونه نهنگ و ده ها نوع خرچنگ است. به همین خاطرخرچنگ در منوی رستوران ها در شکل های مختلفی از جمله پیتزای خرچنگ سرو می شود. 
 • اولین پیام های مخابراتی بی سیم بین اروپا و قاره آمریکا از خلیج Glace واقع در ایالت نوااسکوشیا بیش از ۱۲۰ سال پیش مخابره گردید.
 •  هلیفکس، سیدنی و ترورو از جمله شهرهای مهم این ایالت می باشند.

 

اقتصاد نوا اسکوشیا: 

نوااسکوشیا اقتصاد متنوعی دارد که صنایع کلیدی از تولید، خدمات و معدن را شامل می گردد. با کاهش صنعت صیادی به دلیل مخاطرات زیست محیطی،‌این ایالت ساحلی تمرکز خود را بر سایر مزیت های اقتصادی خود متمرکز نموده است که از آن جمله می توان به صنایع چوب و جنگلداری و میز کشاورزی مکانیزه یاد کرد.

بخش معدن در این ایالت عمدتا مربوط به ذغال سنگ می باشد. با افزایش قیمت انرژی،‌ این ایالت اخیرا سرمایه گذاری در زمینه اکتشاف و استخراج ذخایر زیرزمینی انرژی خود را آغاز نموده است. صنعت گردشگری نیز با پذیرایی بیش از دو میلیون توریست، از جمله عوامل موثر در اقتصاد این ایالت کوچک کانادا می باشد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد برنامه مهاجرت استانی PNP کانادا

مسکن و تحصیلات:

ایالت نوااسکوشیا به ارزانی مسکن معروف است. به طوری که متوسط خرید یک ملک در این ایالت تقریبا نصف مورد مشابه در شهرهای بزرگی نظیر تورنتو و ونکوور می باشد. با این وجود سرانه درآمدی ساکنین این ایالت از متوسط سرانه درآمدی کانادا بالاتر است.

نظیر سایر ایالت های کانادا،‌ تحصیلات تا پایان مقطع متوسطه رایگان است. هرچند نوااسکوشیا از لحاظ هزینه های تحصیل در دانشگاه،‌ جزء‌ایالت های گران کانادا می باشد. 

بندرگاه شهر هلیفکس مرکز ایالت نوااسکوشیا

بندرگاه شهر هلیفکس مرکز ایالت نوااسکوشیا

 

تاریخ و فرهنگ نوااسکوشیا : 

تاریخ استان نوا اسکوشیا به ۱۱ هزار سال قبل، زمانی که بومیان اصلی ساکن این استان شدند، برمی گردد. برخی از ساکنین این استان جزء قوم Mi’kmag بودند که هنوز نقش مهمی در زندگی این استان ایفا می کنند. اولین گروه اروپایی که پا به این استان گذاشتند وایگینگ ها بودند که به سال ۹۹۰ میلادی بر می گردد. پیش از تشکیل کشور کانادا، این ایالت به عنوان پیشخوان و مرکز جذب توریست در منطقه بود.

نقش کشتی های هلیفکس پس از فاجعه تایتانیک در تاریخ این منطقه ثبت گردیده است. به لحاظ فرهنگی،‌ جامعه نوااسکوشیا میراث دار فرهنگ چند قومی است که شامل فرانسوی ها، اسکاتلندی ها،‌ بومیان منطقه و سایر قومیت هایی است که این جامعه را به مهربانی و مهمان نوازی شهره ساخنه اند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

موقعیت جغرافیایی نوااسکوشیا :  

این استان از شبه‌جزیره‌ای متصل به سرزمین اصلی کانادا و جزیرهٔ کیپ برتون و چندین و چند جزیرهٔ کوچک‌تر تشکیل شده‌است.بخش شبه‌جزیره‌ایِ نوا اسکوشیا با باریکه‌ای به نام «تنگه چیت نگتو» به سرزمین اصلی کانادا متصل شده‌است و جزیرهٔ کیپ برتون توسط «تنگه کانسو» از شبه‌جزیره جدا شده‌است.

نوا اسکوشیا، به همراه جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک از استان‌های ساحلی کاناداست.این استان، همچنین از استان‌های آتلانتیکی (یعنی واقع براقیانوس اطلس) به‌شمار می‌آید.

برنامه های مهاجرتی ایالت نوااسکوشیا کانادا

برنامه های مهاجرتی ایالت نوا اسکوشیا شامل نه رده (Stream) که در دو بخش عمده زیر قرار می گیرند:

برنامه های مهاجرتی شاغل محور نوا اسکوشیا

این دسته از برنامه های مهاجرتی در جستجوی نیروهای کار ماهری هستند که علاوه بر تخصص و تجربه تمایل به زندگی دایم در این ایالت را داشته باشند. در این دسته از برنامه ها تمرکز زیادی بر جذب پزشکان و پرستارانی معطوف است که عمدتا دانش و مهارت آنها مورد تایید و نیاز مراکز رسمی بهداشت و درمان ایالتی قرار گرفته باشد.

از سوی دیگر دانشجویان خارجی فارغ التحصیل در  دانشگاه های نوااسکوشیا که در دو  رشته زیر تحصیل کرده باشند، امکان اقدام برای اقامت دایم از طریق برنامه international -Graduate  را دارند: 

NOC 3413ٔ : شامل پرستاری و پیراپزشکی و مشاغل مربوط به خدمات بالینی (Nurse aides, orderlies and patient service associates)

NOC 4214: شامل مربیان و دستیاران مهد کودک (Early childhood educators and assistants)

واجدین شرایط باید دارای مهارت زبان انگلیسی در سطح IELTS -General با نمره حداقل ۵ باشند. 

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

صاحبان مشاغل زیر که پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ایالت نوااسکوشیا دارند نیز ،می توانند برای برنامه مهاجرتی Occupation in  Demand اقدام نمایند. 

NOC 6513 :‌ شامل متصدیان پذیرایی در رستوران ها (Food and beverage servers)

NOC 6711: شامل  خدمه رستوران ها و هتل ها (Food counter attendants, kitchen helpers and related support occupations)

NOC 6731 : شامل نظافت چی ها (Light duty cleaners)

 NOC 7511 :‌شامل رانندگان کامیون و کامیونت (Transport truck drivers)

NOC 7521 : شامل رانندگان ماشین الات راهسازی (Heavy equipment operators (except crane))

NOC 7611 : شامل کارگران و نیروهای ساختمانی (Construction trades helpers and labourers)

 • NOC 7511 (Transport truck drivers),
 • NOC 7521 (Heavy equipment operators (except crane)), or
 • NOC 7611

 نکته مهم در این خصوص داشتن حداقل یک سال سابقه کار در رشته های فوق و نیز مهارت زبان انگلیسی در سطح IELTS -General با نمره حداقل ۴ می باشد. 

برنامه های مهاجرتی ایده محور (کارآفرینی) نوا اسکوشیا کانادا

دو نوع برنامه مهاجرتی برای صاحبان بیزینس که تمایل به سرمایه گذاری و کار در ایالت نوااسکوشیا دارند، وجود دارد:

صاحبان مشاغل و مدیران عالی شرکت ها می بایست یا یک بیزینس جدید را شروع نمایند و یا یک بیزینس فعال در نوااسکوشیا را خریداری نمایند. پس از یک سال فعالیت مستمر و روزانه در بیزینس مورد نظر،‌این افراد کاندیدای اقامت دایم از طریق برنامه Entrepreneur  خواهد شد. 

این افراد باید واجد شرایط زیر باشند:‌

    1. حداقل ۲۱ سال سن 
    2. تملک دارایی حداقل به ارزش ۶۰۰ هزار دلار کانادا 
    3. توانایی سرمایه گذاری حداقل به مبلغ ۱۵۰ هزار دالار کانادا جهت تاسیس / خرید بیزینس در نوااسکوشیا
    4. حداقل سه سال تجربه مالکیت در یک بیزینس ( با سهم دست کم سی درصد)‌و یا پنج سال سابقه مدیریت در سطح عالی 
    5. مهارت زبان انگلیسی در سطح IELTS -General با نمره حداقل ۵

فارغ التحصیلان مراکز آموزشی ایالت نوااسکوشیا که حداقل یک سال از تاسیس / خرید بیزینس خود در این ایالت می گذرد نیز طی شرایط زیر می توانند از طریق برنامه International Graduate -Entrepreneurs برای اقامت دایم اقدام نمایند.

    1. تملک یک بیزینس محلی در این ایالت با حداقل سهم ۳۰ درصد
    2. داشتن مدرک دانشگاهی / کالج از نوااسکوشیا برای یک دوره خداقل دو ساله
    3. داشتن ویزای کار معتبر پس از تحصیل
    4. مهارت زبان انگلیسی در سطح IELTS -General با نمره حداقل ۷

برنامه های مهاجرتی بالا نیازمند اخذ دعوتنامه از سوی اداره مهاجرت ایالتی می باشند. هلیکا با بهره گیری از ظرفیت های حقوقی خود،‌ امکان برقراری ارتباط موثر با مقامات محلی را فراهم می نماید. کاقیست به ما اعتماد کنید.