ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

در خصوص دریافت ویزای توریستی کشور کانادا باید گفت که کشور کانادا به دلیل جاذبه های طبیعی فراوان و طبیعت بکر آن،‌ همواره به عنوان مقصد بسیاری از گردشگران مورد توجه بوده است. از سوی دیگر ساکنین این کشور به عنوان یک جامعه چند ملیتی،‌ وابستگان زیادی در اقصی نقاط جهان دارند که همه ساله مهمان خویشاوندان کانادایی خود می باشند.

ایرانیان زیادی نیز به همین منوال به دلایل توریستی و خانوادگی،‌ کانادا را مقصد گردشگری یا اقامت کوتاه خود قرار می دهند. بالطبع شهروندان ایرانی برای مسافرت به کانادا نیاز به ویزای توریستی کانادا دارند.

بر خلاف تصور عمومی برای این ویزا الزامی به دعوتنامه رسمی یا داشتن خویشاوند در کانادا نمی باشد. این فرآیند کاملا به صورت الکترونیکی صورت گرفته و نیازی به ارسال مدارک به صورت دستی نیست.

شهروندان ایران و برخی از کشورها پس از ثبت درخواست ویزا توریستی کانادا می بایست برای انگشت نگاری به یکی از مراکز ویزا یا اصطلاحا دفاتر VAC که در کشورهای همسایه وجود دارند مراجعه نمایند تا از آنها علاوه بر احراز هویت، انگشت نگاری نیز به عمل آید. فرآیند انگشت نگاری صرف نظر از اخذ یا رد ویزا تا ده سال معتبر بوده و برای دفعات بعدی نیازی به انگشت نگاری نمی باشد.

ویزا کانادا

یک نمونه پاسپورت و ویزای کانادا

هرچند افراد با توجه به شرایط خود ممکن است به مدارک خاصی احتیاج داشته باشد،‌ مدارک عمومی لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا از قرار زیر می باشند:

 • گذرنامه معتبر ایرانی ( هرچه اعتبار گذرنامه بیشتر باشد، در صورت صدور ویزا مدت آن بیشتر خواهد بود.)
 • عکس پاسپورتی
 • دعوتنامه از میزبان
 • تصویر صفحات گذرنامه که حاوی ویزا و یا مهر ورود و خروج کشورها می باشد.
 • مدارک اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه های سفر خود و تمامی همراهان از قبیل: گواهی سپرده بانکی ، گردش حساب چهار ماهه،‌ نامه پرداخت هزینه های اقامت،‌ فیش حقوقی، نامه رسمی از کارفرما با قید میزان حقوق،‌ پروانه کسب، مدارک مالیاتی،‌ سند ملکی ویا تجاری و هرگونه مدارک دیگر که نشان از توانایی متقاضی در پرداخت هزینه های سفر داشته باشد. 
 • مدارک نشان دهنده علت سفر از جمله نامه پرشک کانادایی، نامه دعوت به کنفرانس یا مصاحبه،‌ بلیط هواپیما که موقتی بودن را نشان می دهد و …
 • تکمیل فرم های مربوطه  ( چنانچه مایلید از طریق هلیکا درخواست شما ثبت گردد،‌ لطفا فرم های زیر را پرینت گرفته و آنها را به دقت پر کنید.)

فرم اطلاعات کلی جهت اخذ ویزای کانادا

فرم اطلاعات خانوادگی

فرم اطلاعات تکمیلی

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن تماس هلیکا در ایران
 • هرکس قصد اقامت کمتر از شش ماه در کانادا را داشته باشد، می بایست درخواست ویزای توریستی کانادا را بدهد.
 • فرآیند درخواست ویزا کاملا الکترونیکی می باشد.
 • افراد بالای ۱۵ سال و کمتر از ۸۰ سال،‌می بایست برای تکمیل فٰرآیند درخواست،‌ در یکی از مراکز VAC انگشت نگاری انجام دهند.
 • احتمال دریافت ویزا به ترتیب اهمیت به عوامل زیر بستگی دارد:
  • علت اصلی سفر
  • میزان وابستگی مالی و عاطفی متقاضی به کشور خودش
  • سابقه سفرهای قبلی خصوصا به حوزه شینگن و آمریکا
  • توانایی مالی متقاضی و یا میزبان وی جهت پوشش هزینه های سفر

علاوه بر دید و بازدید فامیلی و یا گشت و گذار،‌ ممکن است افراد به دلایل دیگر نیز متقاضی درخواست ویزای توریستی کانادا باشند. از جمله متداول ترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجارت یا بررسی شرایط جهت ایجاد یک بیزینس
 • ارزیابی موقعیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در کانادا
 • حضور در دوره های آموزشی کوتاه مدت، شرکت در کنفرانس
 • انجام مصاحبه های قبل از اقامت

نکته مهم و کلیدی در افزایش شانس ویزا،‌ داشتن دلیلی روشن برای سفر به کانادا و متعاقب آن ارایه مدارک مستدل و قابل اعتبار سنجی در پرونده می باشد. مثلا اینکه فردی بدون داشتن هیچکونه سابقه سفر خارجی در کشورهای همسایه و اروپا،‌ به عنوان توریست بخواهد به کانادا سفر کند،‌ شانس ویزا را به شدت کاهش می دهد.

و یا تصور کنید شما توسط یکی از بستگان دور خود ویا دوست خانوادگی دعوت نامه دریافت کنید.در این صورت شانس شما نسبت به کسی که بستگان درجه اول او برایش دعوتنامه فرستاده اند به مراتب کمتر است.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

ویزای توریستی کانادا

دعوتنامه ویزای توریستی کانادا چیست و چه قالبی دارد؟

دعوتنامه یا Invitation Letter نامه ای است که توسط میزبان در کانادا تهیه گردیده و همراه سایر مدارک ارسال می گردد. شاید بتوان این نامه را مهمترین مدرک در پرونده ویزای توریستی کانادا نامید؛ چرا که عموما این نامه اولین مدرکی است که افسر ویزا به آن مراجعه نموده و در صورت قانع شدن به سایر مدارک مراجعه می نماید.

دعوتنامه باید خلاصه ای از تمام پرونده را بیان نموده و علاوه بر مشخصات دعوت کننده (میزبان) و دعوت شونده (متقاضی)،‌به وضوع علت سفر،‌ محل و مدت اقامت و نیز نحوه پوشش هزینه های سفر را توسط میزبان بیان نموده و حاوی اطلاعات تماس در کانادا باشد. بسته به علت سفر فرمت این نامه می تواند از یک قالب ساده و دست نویس تا یک نامه رسمی متفاوت باشد.

برای دعوت خویشاوندان نوشتن یک دعوتنامه ساده و تایید آن توسط یک وکیل کانادایی (نوتاری پابلیک) توصیه می گردد.

برای دلایل پزشکی نامه پزشک و تاییدیه مرکز درمانی کانادایی مبنی بر تعیین وقت معالجه و پیش پرداخت هزینه های درمانی و ایمیل معتبر جهت تایید دعوتنامه در صورت نیاز لازم است.

برای دلایل علمی و تجاری، نامه رسمی از مرجع صادرکننده و ایمیل معتبر جهت تایید دعوتنامه در صورت نیاز ضروری است.

بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا

هرچند در هلیکا باور ما بر این است که برای هر پرونده باید یک دعوتنامه اختصاصی تهیه شود،‌ صرفا جهت آشنایی مخاطبین با فرمت کلی در زیر سه نمونه دعوتنامه آورده شده است:

نمونه دعوت نامه (۱)

نمونه دعوتنامه (۲)

نمونه دعوتنامه به زبان فرانسه

تنها در یک مورد، برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیازی به داشتن دعوتنامه نمی باشد؛ و آن زمانی است که فرد صرفا به دلایل توریستی قصد سفر به کانادا را داشته و اصطلاحا کسی در کانادا منتظر او نیست. در اینگونه موارد فرد متقاضی باید سابقه سفرهای خارجی قوی خصوصا در حوزه شینگن داشته باشد تا خود را به عنوان یک توریست بتواند اثبات نماید تا بتواند ویزای توریستی کانادا را دریافت کند.

استرانژی هلیکا در اینگونه پرونده ها تهیه برنامه سفر اختصاصی (Travel Itinerary) و رزرو هتل و بلیط مراکز تفریحی از طریق آزانس های کانادایی می باشد. این پکیج باعث می گردد شانس دریافت ویزا به دلیل برنامه ریزی و ارتباط با آزانس های کانادایی دو چندان گردد.

هلیکا با بهره گیری از تجارب موفق و ناموفق خود در فرآیند اخذ ویزای توریستی، بهترین سناریو را برای ارایه به سفارت با توجه به شرایط اختصاصی هر فرد در نظرگرفته و با هماهنگی شما ضمن آماده سازی مدارک مستدل،‌ احتمال پذیرش را به حداکثر می رساند.

درخواست ویزای توریستی چقدر هزینه دارد؟

ویزای توریستی کانادا

به منظور ثبت و ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا متقاضی می بایست هزینه های زیر را در نظر بگیریم:

هزینه ها دولتی که صرفا از طریق کارت های اعتباری قابل پرداخت است و شامل موارد زیر می گردد:

  • مبلغ ۱۰۰ دلار کانادا به ازاء هر نفر بابت بررسی درخواست
  • مبلغ ۸۵ دلار کانادا به ازاء‌هر نفر بابت انگشت نگاری (‌مبلغ ۱۷۰ دلار برای دو نفر و بیشتر)

هزینه های جانبی که شامل موارد زیر می گردد:

  • هزینه سفر به کشورهای مجاور جهت انگشت نگاری
  • هزینه ترجمه مدارک ( مدارک بانکی به صورت رایگان در شعب ارزی به انگلیسی صادر می گردد.)
  • هزینه مشاوره و انجام کار توسط شرکت هلیکا شامل ۹۰۰ دلار کانادا به ازاء نفر اول و ۳۰۰ دلار کانادا برای سایر افراد خانواده

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

آیا تضمینی هم برای دریافت ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟

از آنجایی که تصمیم گیری در خصوص اعطای ویزای توریستی کانادا منحصرا در صلاحدید افسر مربوطه می باشد،‌ دادن هر نوع تضمین عملا بیهوده و خلاف واقع است. با این وجود هلیکا ضمن تنظیم دعوتنامه اختصاصی و تکمیل مدارک به صورت کاملا حرفه ای،‌ آمادگی دارد تا در صورت رد درخواست انواع ویزا بدون هیچ کونه هزینه اضافی و صرفا جهت رضایت مشتریان  علاوه بر  درخواست دلایل رد شدن پرونده   (Officer Note)  به آنالیز آن پرداخته و توصیه های لازم را برای درخواست مجدد ارایه نماید.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن تماس هلیکا در ایران