ایالت British Columbia

همه چیز درباره برنامه مهاجرت استانی PNP ایالت بریتیش کلمبیا

اطلاعات کلی درباره ایالت بریتیش کلمیبا

جای گرفته در غربی ترین نقطه کانادا، بریتیش کلمبیا را ایالتی ساحلی با آب و هوایی معتدل و بارانی می شناسند. اگر از سرمای کانادا گریزانید ویا آب و هوای شمال ایران را می پسندید،‌ می توانید به زندگی در این ایالت سرسبز فکر کنید. این سرزمین را از یک سو اقیانوس آرام و از سوی دیگر رشته کوه های راکی  احاطه کرده اند. در زیر با مردم،‌ اماکن و تاریخ این ایالت بیشتر آشنا می شویم:

این ایالت با ۹۴۴ هزار کیلومتر مربع خشکی و ۷۳۵ هزار کیلومتر مربع سومین ایالت کانادا به لحاظ وسعت است که تنها ۲ درصد آن را آب تشکیل داده ولی به خودی خود پهناورترین ساحل را با دریای آرام دارد.

بریتیش کلمیبا هفتمین ایالتی است که دربیستم جولای ۱۸۷۱ به فدراسیون پیوست. زبان رسمی مردم این ایالت انگلیسی می باشد. هرچند عموما ایالت بریتیش کلمیبا را به شهر ونکوور می شناسند،‌ شهر کوچک و زیبای  ویکتوریا مرکز این ایالت است که خود جزیره ای تنها در دل بریتیش کلمبیا می باشد.

جالب است بدانید که :‌

  • ایالت بریتیش کلمبیا به تنهایی چهار برابر کل بریتانیا وسعت دارد. 
  • نیمی از جمعیت شهری این ایالت به تنهایی در شهر ونکورر اقامت دارند که از آنها بیش از سی درصد دارای نژاد اسیایی هستند.
  • پنج پارک ملی و چهارصد پارک ایالتی به بریتیش کلمبیا زیبایی طبیعی خاصی بخشیده اند.
  • بیشتر منابع، ونکورر را گرانترین شهر کانادا می نامند.
  • دو سوم سرزمین بریتیش کلمیبا که کمی از کل فرانسه بیشتر است را جنگل تشکیل داده و نیمی از آن خالی از سکنه و صرفا زیستگاه جانوان است.
  • مرتفع ترین آبشار کانادا به نام Della  با ارتفاع ۴۴۰ متر در جزیره ونکوور واقع شده که بیش از هشت برابر آبشار معروف نیاگارا ارتفاع دارد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره برنامه مهاجرت استانی PNP کانادا

اقتصاد ایالت بریتیش کلمبیا:‌

بریتیش کلمبیا را دروازه ورودی کانادا به بازار آسیا خصوصا کشور چین می نامند. موقعیت ویژه جغرافیایی این ایالت که آن را بین کوه های راکی از شرق و سواحل اقیانوس آرام از غرب محدود نموده،‌فرصت های بی نظیر سرمایه گذاری را برای صاحبان کسب و کار در این منطقه فراهم می نماید.

با این حال ایالت بریتیش کلمبیا یکی از پیشگامان حفظ محیط زیست بوده به نوعی که بیش از ۹۵ درصد انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدید پذیر فراهم می نماید. از دیگر سو نرخ مالیات ایالتی در بریتیش کلمبیا در مقایسه با بسیاری از شهرهای آمریکای شمالی پایین می باشد.   

  جغرافیا و آب و هوای بریتیش کلمبیا : 

ایالت بریتیش کلمبیا ۱۲۰۰ کیلومتر طول و ۱۰۵۰ کیلومتر عرض دارد. ۷۵ درصد آن را نواحی کوهستانی تشکیل داده و بیش از ۴۰ هزار جزیره کوچ و بزرک در این ایالت وجود دارد. بیشتر نواحی این ایالت را سرزمین هایی ناهموار و خشن تشکیل داده که خالی از سکنه هستند.

به دلیل وسعت زیاد و محدود شدن به اقیانوس و کوه، ایالت بریتیش کلمبیا دارای اقلیمی متنوع و متفاوت است. بخش های ساحلی عموما دارای آب و هوای متعادلی هستند و بخش های جنوبی نسبتا گرم تر از سایر نقاط می باشند. هر چه از ساحل غربی دورتر می شویم،‌ از تعادل آب و هوایی کاسته شده و زمستان های سرد و تابستان های گرمتری در انتظارمان خواهد بود.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

 

نمایی زیبا از شهر ونکوور واقع در ایالت بریتیش کلمیبا

نمایی زیبا از شهر ونکوور واقع در ایالت بریتیش کلمیبا

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

تاریخچه ایالت بریتیش کلمبیا:‌

بریتیش کلمبیا سرزمین مادری بیش از ۲۰۰ گروه از بویمان کاناداست. هنر،‌فرهنگ،‌زبان و فستیوال بومیان بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ این ایالت غربی کاناداست. از اینروست که به هرجای این ایالت سفر کنید،‌نام های بومیان را بر کوی و برزن و کوه و رودخانه های آن خواهید یافت.با این وجود، ورود میهمانان ناخوانده اروپایی از دهه ۱۷۵۰ میلادی شروع شد.

در اوایل قرن نوزدهم، کمپانی معروف Hudson Bay  با هدف تجارت تا غرب کوه های راکی گسترش یافت و تا زمان پیوستن بریتیش کلمبیا به فدراسیون کانادا در سال ۱۸۷۱،‌ این سرزمین جامعه ای بریتانیایی را در خود جای داد. در سال ۱۸۸۵ خط راه آهن سراسری شرق تا غرب این ایالت را به هم متصل نمود که تاثیر زیادی در رشد و توسعه آن نواحی داشت. قرن بیستم را سده پیشرفت این ایالت باید نامید. بسیاری از سد ها و زیرساخت های ارتباطی در این زمان بنا نهاده شد تا رفت و آمدو سکونت در این سرزمین ناهموار را آسان نماید. 

  جغرافیا و آب و هوای بریتیش کلمبیا : 

ایالت بریتیش کلمبیا ۱۲۰۰ کیلومتر طول و ۱۰۵۰ کیلومتر عرض دارد. ۷۵ درصد آن را نواحی کوهستانی تشکیل داده و بیش از ۴۰ هزار جزیره کوچ و بزرک در این ایالت وجود دارد. بیشتر نواحی این ایالت را سرزمین هایی ناهموار و خشن تشکیل داده که خالی از سکنه هستند. به دلیل وسعت زیاد و محدود شدن به اقیانوس و کوه، ایالت بریتیش کلمبیا دارای اقلیمی متنوع و متفاوت است.

بخش های ساحلی عموما دارای آب و هوای متعادلی هستند و بخش های جنوبی نسبتا گرم تر از سایر نقاط می باشند. هر چه از ساحل غربی دورتر می شویم،‌ از تعادل آب و هوایی کاسته شده و زمستان های سرد و تابستان های گرمتری در انتظارمان خواهد بود.