مهاجرت خانوادگی
به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا چه شرایطی دارد؟

زندگی در کشورهای اروپای آرزوی دیرینه بسیاری از افراد می‌باشد .‌ از این‌رو بیشتر مردم به دنبال راهی جهت گرفتن ویزا در یک کشور اروپایی هستند‌‌. کانادا یکی از معروف‌ترین کشورهایی است که پذیرای تعداد زیادی از مردم بوده. به همین علت متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند. برخی مردم پس از مطالعه انواع ویزا، با توجه به شرایطی که دارند یکی از آن‌ها را برای ویزای سفر انتخاب می‌کنند.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

این روزها استفاده از گزینه مهاجرت خانوادگی به کانادا یکی از اصلی‌ترین انتخاب علاقه‌مندان به مهاجرت است. با وجود مشهور بودن این گزینه اما همچنان تعداد زیادی از مردم نحوه گرفتن ویزای خانوادگی به کانادا را بلد نیستند.

مهاجرت خانوادگی به کانادا چیست و چگونه انجام می شود؟

برنامه اسپانسرشیپ خانواده یکی از رایج‌ترین نوع مهاجرت است که به خانواده‌ها کمک می‌کند از طریق خویشاوندان نزدیک خود به کشور کانادا سفر کرده و در آنجا ساکن شوند. یکی از الزامات این برنامه این است، عضوی از خانواده که در کانادا زندگی می‌کند شرایط حمایت از دیگر اعضای خانواده را داشته باشد و به دولت کانادا تعهد که از خانواده‌اش حمایت مالی می‌کند.‌ سپس برای آن‌ها دعوتنامه بفرستد.

همچنین برخی از ویزاهای دیگر دارای شرایط خاصی هستند. این شرایط گاهی اوقات به نفع شخص است. یعنی فرد می‌تواند با توجه به قوانین، همسر و فرزندان خود را نیز با خود به کشور کانادا ببرد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

یکی از معروف‌ترین ویزاهایی که به خانواده شخص اجازه اقامت در کانادا می‌دهد ویزای تحصیلی است. این اجازه بدین معناست که دانشجو و خانواده‌اش ( همسر و فرزندان) پس از اتمام تحصیلات خود باید کانادا را ترک کنند.

نکته: همسر شخصی که به عنوان دانشجو وارد خاک کانادا می‌شود امکان ادامه تحصیل ندارد. اما می‌تواند در کانادا برای کارفرمایان مختلف مشغول به کار شود.

جالب است بدانید کشور کانادا برای افرادی که به صورت خانوادگی قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند تنها برای والدین، گرفتن ویزای تحصیلی را اجبار کرده است. اما فرزندان می‌توانند در تمام مقاطع دبستان تا کالج بدون گرفتن ویزا به ادامه تحصیل بپردازند.

نکته: این قانون تا زمانی که ویزای والدین اعتبار دارد قابل اجرایی است.

مهاجرت خانوادگی به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق اسکیل ورکر

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق اسکیل ورکر توسط سه برنامه فدرال، کبک و برنامه مهاجرتی استانی قابل انجام است. هر کدام از این برنامه‌ها شرایط و قوانین مختص به خود را دارند که شخص می‌بایست از تمامی آنها آگاه باشد تا بتواند از آن استفاده کند.

در نظر داشته باشید اگر مدارک و درخواست به شکل صحیح ارائه گردد احتمال دارد که ITA  دعوتنامه تا ۶ ماه طول بکشد. اما اگر امتیاز پایینی داشته باشید ممکن است چندین ماه در صف انتظار بمانید.

بیشتر بخوانید: وکیل مهاجرت به کانادا

شرایط و هزینه مهاجرت خانوادگی به کانادا چقدر است؟

افرادی که قصد مهاجرت خانوادگی به کانادا را دارند آگاه هستند که این کار هزینه زیادی را برای‌شان در بر می‌گیرد. به همین علت دنبال این هستند تا ریز جزئیات هزینه‌ها را بررسی کنند تا بتوانند به درستی برای بودجه‌ای که دارند برنامه‌ریزی کنند.

 یک متقاضی مهاجرت باید هزینه‌های عمومی همانند هزینه امرار معاش در کشور مقصد، هزینه خرید بلیط، هزینه آزمایشات لازم پزشکی، هزینه بهداشت و سلامت و … را تامین کند و برای آن برنامه درستی داشته باشد.

از دیگر هزینه هایی که یک فرد مهاجر باید برای آن برنامه ریزی داشته باشد این است که بتواند هزینه اولیه زندگی و امرار معاش را به همراه اجاره خانه در کانادا به مدت یک ماه بدون حمایت دولت تامین کند. فراموش نکنید که این هزینه‌ها متناسب با منطقه جغرافیایی مقصد و متراژ خانه و تعداد نفرات ساکن خانه متفاوت خواهد بود.

فراموش نکنید مهاجرت مبالغ سنگین را برای شخص به همراه دارد. به عنوان مثال هر کسی که میخواهد پرونده خود را به اداره مهاجرت تحویل دهد باید هزینه ارسال پرونده را پرداخت کند. این مبلغ متناسب با نوع ویزا و پرونده مهاجرتی متفاوت است. به طور کلی می‌توان هزینه مهاجرت خانوادگی به کانادا را مطابق با لیست زیر دانست.

هزینه های کلی

 • هزینه بلیط رفت و برگشت برای انجام مصاحبه ( اگر در کشوری غیر از کانادا با شما مصاحبه می‌شود می‌بایست هزینه اقامت در آن کشور را نیز پرداخت کنید.)
 • هزینه انجام آزمایشات پزشکی جهت دریافت گواهی سلامت
 • هزینه وکیل جهت انجام کارهای مهاجرت
 • هزینه‌های دولتی یعنی مبالغی که باید به دولت جهت انجام کارها پرداخت شود.
 • تامین هزینه امرار معاش در یک سال اول زندگی در کانادا

نمره آیلتس برای ویزای خانوادگی

کشور کانادا همانند بیشتر کشورهای اروپایی حداقل نمره آیلتس را یکی از قوانین مهاجرت در نظر گرفته است. پس متقاضیان مهاجرت می‌بایست با کسب حداقل نمره لازم در آزمون معتبر آیلتس و تحویل مدارک آن به دولت کانادا یکی از ارکان و شرایط مهاجرت را فراهم کنند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا

کشور کانادا چه مدرک زبانی را قبول دارد؟

 • مدرک CELPIP-General
 • مدرک CELPIP-Academic
 • مدرک آیلتس IELTS -General & Academic
 • مدرک TOEFL
 • مدرک PTE
 • مدرک Test d’évaluation de français
 • مدرک Test de connaissance du français

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP کانادا

چه افرادی می توانند از ویزای مهاجرت خانوادگی به کانادا استفاده کنند؟

 • همسر
 • فرزندان وابسته
 • والدین
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • خواهر و برادر
 • خواهرزاده
 • برادرزاده
 • نوه‌ای که والدینش فوت کرده‌اند اما خودش کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد.

بررسی انواع روش های مهاجرت خانوادگی به کانادا

روش‌های متعددی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید همراه با خانواده به کانادا مهاجرت کنید.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری و کارآفرینی یکی از معروف‌ترین روش‌هایی است که کشور کانادا از آن حمایت می‌کند. شما با راه‌اندازی یک استارتاپ یا یک بیزینس موفق می‌توانید ویزای کانادا را برای خود و خانواده‌تان دریافت کنید. راه‌اندازی و ثبت شرکت یا اقدام به مزرعه داری و به طور کلی انواع روش‌هایی که باعث اشتغال زایی در کانادا می‌شود سبب خواهد شد که این کشور از شما حمایت کند. پس ویزای خانوادگی به کانادا را با سخت‌گیری کمتری به شخص می‌دهد.

نکته: افرادی که دارای ویزای خانوادگی هستند می‌توانند برای فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز ویزا بگیرند.

مهاجرت خانوادگی به کانادا

والدین شهروند

اشخاصی که متولد کانادا هستند و به عنوان شهروند این کشور شناخته شده‌اند یا اشخاصی که پس از گذشت زمان از طرف دولت کانادا عنوان شهروند کانادا را دریافت کرده‌اند می‌توانند در برنامه اسپانسرشیپ شرکت کنند.

این افراد با حمایت از اقوام‌شان که می‌خواهند وارد خاک کانادا شود و تامین نیازهای ضروری آن‌ها اعم از غذا، پوشاک، مسکن، لوازم خانگی و… مسبب مهاجرت خانوادگی به کانادا هستند.

بیشتر بخوانید: انواع ویزای کانادا

بهترین موسسه مهاجرتی به کانادا

انجام کارهای مهاجرتی و پرکردن فرم‌های متعدد و ارسال درخواست‌های متفاوت یکی از سخت‌ترین کارهایی است که اگر به درستی انجام نشود کار مهاجرت فرد به تعویق می‌افتد. از این رو می‌بایست از یک موسسه معتبر کمک گرفت تا تمامی این روند به درستی انجام شود. در صورتی که فرایند درخواست و تقاضای مهاجرت خانوادگی به کانادا، صحیح ارسال نشود امکان دارد که کشور کانادا از متقاضی ایراد بگیرد و مدارک او را قبول نکند.

جهت پیشگیری از چنین اتفاقی و رد درخواست‌تان می توانید با مراجعه به موسسه مهاجرتی هلیکا احتمال رد شدن مدارک را کاهش دهید.‌ موسسه هلیکا با کمک مشاوران و وکلای مجربی که دارد به تمامی متقاضیان مهاجران کمک می‌کند. جالب است بدانید موسسه هلیکا سابقه گرفتن ویزای خانوادگی به کانادا را دارد.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷