آموزش ویزای کار کانادا

آغاز پذیرش ویزای کاری IEC کانادا از فوریه 2023

ویزای کاری IEC کانادا

هم اکنون استخر ویزای IEC 2023 کانادا به روی متقاضیان و نامزدهای مهاجرت کاری به این کشور باز شده است. برنامه مهاجرتی International Experience Canada (تجربه بین المللی کانادا) به دلیل افزایش ظرفیت، اکنون درخواست ها را می پذیرد.

تجربه بین‌المللی کانادا (IEC) اکنون درخواست‌هایی را برای استخر POOL سال 2023 خود می‌پذیرد. افتتاح این برنامه مهاجرتی به دنبال اخباری است که سال گذشته منتشر شد. اخباری مبنی بر اینکه IEC پذیرش برنامه خود را افزایش می دهد و به بیش از 90000 نامزد از کشورهای شریک اجازه می دهد تا در سال 2023 در کانادا کار و از آن بازدید کنند.

این برنامه، روش کانادا برای ارائه تجربه شغلی به نوجوانان از 36 کشور شریک است که به متقاضیان تایید شده اجازه می دهد تا با ویزای کار در کانادا کار کنند و آزادانه در سراسر کشور سفر کنند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) پیش بینی می کند که گسترش این برنامه به برآورده شدن نیازهای نیروی کار در صنایعی که در طول این همه گیری آسیب دیده اند، به ویژه گردشگری، کمک می کند.

اگر شما هم سوالاتی در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی هلیکا آماده یاری شما در این زمینه هستند. کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید.

تلفن تماس هلیکا در ایران

برنامه IEC چگونه کار می کند؟

اتباع کشورهای شریک دارای موافقت نامه دوجانبه تبادل جوانان با کانادا که بین 18 تا 35 سال سن دارند (بسته به ملیت متقاضی) ممکن است واجد شرایط ویزای کار IEC باشند. متقاضیان می توانند در یکی از این سه دسته اصلی درخواست دهند:

جریان تعطیلات کاری The Working Holiday stream:

این برنامه می‌تواند مجوز کار باز (OWP) را تا دو سال اعطا کند و به دارندگان آن اجازه می‌دهد در بیشتر صنایع و برای هر کسب‌وکاری در کانادا کار کنند.

جریان جوانان ماهر The Young Professionals stream:

این برنامه مهاجرتی به کسانی که پیشنهاد شغلی دارند و می خواهند در کانادا برای یک شرکت کار کنند، ویزای کار مخصوص کارفرما ارائه می دهد.

جریان کارآموزی تعاونی (کو-آپ) بین المللی کانادا، The International Co-op Internship stream

این برنامه مهاجرتی کانادا به افراد کشورهای عضو این امکان را می دهد که در یک شرکت کانادایی خاص کارآموزی کنند، در حالی که در یک برنامه مهارت آموزی پس از دوره متوسطه در کشور خود ثبت نام کرده باشند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد ویزای کاری کانادا

 

ویزای IEC کانادا

این برنامه بر اساس رویکرد “ابراز علاقه / دعوت به درخواست” عمل می کند، که در آن متقاضیان علاقه مند می توانند مشخصات نامزدی را به استخر IEC ارسال کنند. در صورت انتخاب، این افراد برای درخواست ویزای کار کانادا دعوت خواهند شد.

در صورت اعطای درخواست، برای متقاضی ویزای کار تحت جریان انتخابی خود صادر می شود و می تواند در طول مدت اقامت مجاز خود وارد کانادا شده و در آن کار کند.

بیشتر بخوانید: اکسپرس اینتری کانادا، سریع ترین راه مهاجرت به این کشور

افراد واجد شرایط IEC کانادا

داوطلبانی که مایل به درخواست IEC هستند باید:

  1. شهروند یا دارنده پاسپورت یکی از 36 کشور شریکی باشند که کانادا با آنها موافقت نامه تبادل جوانان دارد.
  2. پاسپورتی داشته باشند که برای مدت اقامت آنها در کانادا معتبر باشد.
  3. در زمان درخواست، نامزد باید بین سنین 18 تا 29، 18 تا 30، یا 18 تا 35 سال (بسته به ملیت شامل همه موارد) باشد.
  4. زمانی که به کانادا می رسند، باید معادل 2500 دلار کانادا داشته باشند.
  5. آنها باید بتوانند برای مدت اقامت خود بیمه درمانی دریافت کنند.
  6. واجد شرایط ورود به کانادا باشند؛
  7. داشتن یک بلیط رفت و برگشت یا تمکن مالی برای تهیه بلیط خروج در پایان اقامت مجاز خود در کانادا (قبل از حرکت).
  8. افراد وابسته (مثل خانواده یا همسر) ممکن است شما را همراهی نکنند.
  9. پرداخت هزینه های مربوطه.

بیشتر بخوانید: مهاجرت متخصص به کانادا

افزایش ظرفیت برنامه IEC در حالی اتفاق می‌افتد که کانادا امیدوار است با بیش از 800000 مهاجر اقتصادی که طی سه سال آینده وارد این کشور شوند، بیش از هر زمان دیگری از این ورودی‌ها استقبال کند. جوانانی که تجربه کاری لازم را در کانادا از طریق IEC کسب می کنند، ممکن است در آینده واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشند.

لینک های مفید:

وکیل مهاجرت به کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *