آموزش مهاجرت استانی (PNP) کانادا, مجله هلیکا

ساسکاچوان و نوا اسکوشیا برای درخواست نامزدی استانی PNP کانادا دعوت نامه صادر می کنند

مهاجرت استانی ساسکاچوان

این دو استان در قرعه کشی های اخیر، ITA را برای کارگران ماهر صادر می کنند. این هفته، نوا اسکوشیا و ساسکاچوان دعوتنامه‌هایی را برای درخواست متقاضیان کارگران ماهر از طریق برنامه‌های نامزد استانی (PNP) صادر کرده‌اند.

اگر شما هم در زمینه مهاجرت به کانادا سوالاتی دارید، شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده یاری شما در این زمینه است. کافیست با شماره زیر تماس بگیرید یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) PNP های خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه مند ممکن است برای درخواست نامزدی استانی دعوت شوند.

 اگرچه نامزدی استانی به خودی خود با اقامت دائم یکسان نیست، اما می تواند به عنوان اولین گام برای اخذ اقامت دائم از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) عمل کند.

برنامه های مهاجرتی کبک توسط همین استان اداره می شود و از برنامه های مهاجرتی کانادا متمایز است. کبک تنها استانی است که بر همه مهاجران کنترل دارد.

PNP مسئول بیش از 105000 پذیرش PR در سال در کانادا است. این در سال 1998 آغاز شد و به طور پیوسته تعداد پذیرش PNP را هر ساله افزایش می دهد زیرا دولت های فدرال و استانی آن را ابزاری موثر برای ارتقای توسعه اقتصادی کشور در خارج از استان ها و مراکز شهری با جمعیت مهاجر بالا می دانند.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP کانادا

نتایج مهاجرت استانی از 4 تا 11 نوامبر 2022

نوا اسکوشیا

در 8 نوامبر، نوا اسکوشیا برای اولین بار از فوریه از طریق جریان اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا  به نامزدها دعوت نامه صادر کرد.

دفتر مهاجرت نوا اسکوشیا به درخواست‌ها برای تعداد نامه‌های صادر شده پاسخ نداده است، اما معیارهای دریافت نامه را منتشر کرده است. کاندیداها باید واجد شرایط زیر باشند:

  • زبان فرانسه را به عنوان اولین زبان رسمی خود انتخاب کرده اند و در تمامی توانایی های زبانی دارای امتیاز معیار زبان کانادایی 10 یا بالاتر در زبان فرانسه هستند.
  • انگلیسی را به عنوان دومین زبان رسمی با امتیاز معیار زبان کانادایی 7 یا بالاتر در زبان انگلیسی در تمامی توانایی های زبانی داشته باشند.
  • مدرک لیسانس داشته باشند یا یک برنامه سه ساله یا بیشتر را در یک دانشگاه، کالج، دانشکده بازرگانی یا فنی یا سایر موسسات تکمیل کرده باشند.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP نوااسکوشیا

داوطلبانی که تصمیم گرفتند پس از دریافت نامه خود به استان درخواست دهند، باید کپی هر دو آزمون زبان و مدرک تحصیلی، از جمله ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) را همراه داشته باشند.

ساسکاچوان

ساسکاچوان 35 دعوت نامه برای درخواست از طریق برنامه نامزد مهاجر ساسکاچوان (SINP) در 8 نوامبر صادر کرد.

این استان از 21 نامزد از رده اکسپرس انتری و 10 نامزد از رده مشاغل مورد تقاضا دعوت کرد. حداقل نمره ابراز علاقه در هر دو دسته 69 بود. همه داوطلبان دعوت شده دارای ارزیابی اعتبار تحصیلی بودند.

این استان همچنین از چهار نامزد که در حال حاضر در اوکراین اقامت دارند، به عنوان اقدامی در پاسخ به درگیری فعلی دعوت کرد.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP ساسکاچوان

این اولین قرعه کشی SINP از 28 سپتامبر است. بسیاری از استان ها قرعه کشی های PNP خود را از NOC 2021 متوقف کرده اند، که در آن سیستم طبقه بندی ملی شغلی فعلی به روز می شود تا منعکس کننده روش جدیدی از طبقه بندی برای کارگران ماهری باشد که می خواهند تحت یک برنامه اکسپرس اینتری به کانادا بیایند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *