آموزش مهاجرت استانی (PNP) کانادا, مجله هلیکا

آلبرتا و بریتیش کلمبیا هر کدام بیش از 100 دعوت نامه برای درخواست پناهندگی استانی صادر می کنند

PNP کانادا

آلبرتا 120 کاندید اکسپرس انتری را دعوت می کند و بریتیش کلمبیا مشاغل فنی را هدف قرار می دهد.

آلبرتا و بریتیش کلمبیا نتایج قرعه کشی برنامه نامزدهای استانی (PNP) را در این هفته منتشر کردند.

اکثر استان ها و مناطق کانادا (به استثنای کبک و نوناووت) PNP های خود را دارند. از طریق این برنامه ها، نامزدهای علاقه مند ممکن است برای درخواست پناهندگی یا نامزدی استانی دعوت شوند.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت مهاجرتی کانادا هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

پس از راه اندازی در سال 1998، PNP تنها پذیرای 400 مهاجر بود، اما به دلیل موفقیت، اکنون پذیرای بیش از 80000 مهاجر در سال است. افزایش تعداد پذیرش PNP در کانادا به این دلیل است که دولت های فدرال و استانی آن را ابزاری موثر برای ارتقای توسعه اقتصادی کشور می دانند.

قرعه کشی اکسپرس اینتری هر دو هفته یکبار برگزار می شود. پس از یک مکث طولانی، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اکنون بار دیگر قرعه کشی اکسپرس انتری همه برنامه ها را برگزار می کند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مهاجرت به کانادا

اولین قرعه کشی همه برنامه ها از سال 2020 در 6 جولای برگزار شد و در مجموع 1500 داوطلب اکسپرس انتری با حداقل امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 557 دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم دریافت کردند.

آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری در 3 آگوست با 2000 دعوت نامه صادر شده و حداقل CRS 533 برگزار شد.

نتایج قرعه کشی PNP از 29 ژوئیه تا 4 اوت

آلبرتا

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا AAIP))   صد و بیست دعوت نامه برای درخواست نامزدی استانی از طریق جریان اکسپرس انتری آلبرتا در 29 ژوئیه صادر کرد.

نامزدها به حداقل امتیاز CRS 473 نیاز داشتند که نسبت به آخرین قرعه کشی در 16 ژوئن که حداقل امتیاز CRS در آن بود افزایش یافته بود. 300.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره برنامه مهاجرت استانی PNP کانادا

اگرچه نامزدی استانی به خودی خود با اقامت دائم یکسان نیست، اما می تواند شانس اخذ اقامت دائم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

به عنوان مثال، نامزدهای PNP با نمایه های اکسپرس اینتری که نامزد دریافت می کنند، 600 امتیاز به امتیاز CRS خود اضافه می کنند.

در این مثال، کسانی که نامزد استانی را از آلبرتا دریافت کرده‌اند، اکنون حداقل CRS کلی 1073 را خواهند داشت، که به احتمال زیاد یک ITA از IRCC دریافت خواهند کرد.

برای واجد شرایط بودن برای نامزدی استانی از طریق جریان اکسپرس انتری آلبرتا، کاندیداها باید قبلاً در استخر اکسپرس انتری باشند و بتوانند پیوندهای قوی خود را با آلبرتا نشان دهند مثل یکی از اعضای خانواده که قبلاً در آلبرتا زندگی می کند یا یک پیشنهاد شغلی در آنجا داشته باشد. آنها همچنین باید قصد مهاجرت دائمی به آنجا را داشته باشند.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP ایالت آلبرتا

بریتیش کلمبیا

در این هفته، بیش از 164 نامزد برای درخواست نامزدی استانی در بریتیش کلمبیا در قرعه کشی که در 3 آگوست برگزار شد دعوت شدند. بریتیش کلمبیا معمولاً هر هفته یک قرعه کشی نامزد استانی برگزار می کند.

این هفته قرعه کشی عمومی انجام نشد. در عوض، استان نامزدهایی را از دسته‌های هدفمند دعوت کرد که برای پر کردن شکاف‌های نیروی کار ریتیش کلمبیا طراحی شده بودند.

در مجموع 133 نامزد از گروه کارگران ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی در یک قرعه کشی هدفمند برای مشاغل فنی دعوت شدند. داوطلبان به حداقل نمره 90 مهارت ها و سیستم ثبت مهاجرت (SIRS) نیاز دارند.

SIRS بسیار شبیه سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری (CRS) عمل می کند اما فقط برای PNP بریتیش کلمبیا استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: برنامه مهاجرت استانی PNP ایالت بریتیش کلمبیا

این استان همچنین دورهای دعوت از نامزدهای شاغل در مشاغل زیر را برگزار کرد. این قرعه کشی ها مشابه قرعه کشی 26 جولای است:

  • 22 مربی و دستیار دوران کودکی (NOC 4214) با حداقل امتیاز 60.
  • 9 کارمند بهداشت و درمان با حداقل امتیاز 60.

اگر شما هم سوالات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا دارید، همکاران ما در شرکت هلیکا آماده ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه به شما هستند. کافیست با ما تماس بگیرید. یا از این صفحه وقت مشاوره دریافت کنید.

تلفن:‌ 021۲۲۴۱۸۸۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *